Bajern

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ubedljivo su savladali Ajntraht Frankfurt 5:2 u okviru 27. kola Bundeslige.

Bavarci su poveli u 17. minutu golom Gorecke koji je odlično, iz prve, prosledio proigravanje Milera u mrežu gostiju.

Upravo Miler je udvostručio vođstvo u 41. minutu i to spretnom reakcijom na centaršut Dejvisa sa levog krila.

Posle samo 40 sekundi igre u drugom poluvremenu Levandovski je nastavio seriju pogodaka posle spektakularne akcije po desnom krilu i proigravanja Komana.

Tri gola u mreži Ajntrahta izgledala su kao nenadoknadiv zaostatak, ali je nadu timu iz Frankfurta vratio Hintereger pogocima u 52. i 55. minutu posle udaraca iz ugla koje je izveo Rode.

Buđenje rivala opomenulo je Bajern, pa je minhenski tim samo šest minuta kasnije preko Dejvisa postigao pogodak za 4:2, a sve snove koje je inicirao pogocima, porušio je Hintereger autogolom posle oštre lopte Gnabrija sa levog boka i nespretne reakcije.