Fudbaleri Vojvodine pobedili su  na svom terenu Mladost iz Lučana sa 3:0, u utakmici četvrtog kola Superlige Srbije.

Vojvodina je povela u 70. minutu golom Petra Bojića, a drugi gol postigao je Siniša Saničanin u 84. minutu. Tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Ognjen Đuričin.

Novosadski tim je posle druge uzastopne pobede osmi na tabeli sa osam bodova, a Mladost, koja je pretrpela prvi poraz u prvenstvu, zauzima šesto mesto sa bodom više.

Voždovac je na gostovanju u gradskom derbiju pobedio Rad sa 3:1.

Rad je poveo već u prvom minutu golom Ljubomira Kovačevića, a Voždovac je izjednačio pogotkom Justasa Lasickasa u 49. minutu. Prednost gostima doneo je Miloš Stojčev golom u 63. minutu, a pobedu je obezbedio Jovan Nišić golom u 88. minutu.

Voždovac je 11. na tabeli sa šest bodova, a Rad je posle četvrtog poraza pretposlednji bez bodova.

Fudbaleri Metalca i Proletera odigrali su nerešeno 1:1.

Proleter je poveo u 13. minutu golom Viktora Živojinovića, a bod domaćem timu doneo je Igor Maksimović, pogotkom u 71. minutu.

Posle dve uzastopne pobede na početku prvenstva Proleter je vezao dva remija i sada je deveti na tabeli sa osam bodova. Metalac zauzima 12. mesto sa četiri boda.

Ranije danas Bačka i TSC odigrali su nerešeno 1:1.