Fudbaleri Partizana ostvarili su i treću pobedu u Linglong Superligi Srbije pošto su kao gosti slavili protiv Radnika sa 2:0.

Posle tri kola, Radnik je na desetom mestu sa jednom pobedom i dva poraza uz gol razliku 6:6.

Reklo bi se zaslužena pobeda izabranika trenera Sava Miloševića koji su bili bolji u onom što je najvažnije, realizaciji prilika.

Trener Partizana Savo Milošević nije menjao tim u odnosu na onaj koji je nedavno u Humskoj glatko pobedio Javor sa 4:0.

Doduše, mnoge je opet iznenadilo odsustvo Izraelca Bibrasa Natha, koji ni ovog puta nije bio u protokolu.

Milošević je to objasnio taktičkim razlozima i uverio sve kako će Natho, kao i svi ostali koji nisu u startnoj postavi, imati prilike da se dokažu u narednim susretima.

Na startu meča, vreme je bilo idealno za igru i čini se da je to pogodovalo i Radniku i Partizanu.

Umar Sadik je pripretio udarcem u četvrtom minutu, a već u narednom napadu Lukić je testirao Aleksandra Popovića.

Radnik je u početnoj fazi delovao razigrano, pretili su iz kornera, a i odbrana crno-belih nije delovala najsigurnije.

U 14. minutu možda i najbolja prilika, Vitas je izgubio duel sa Makarićem, najbolji strelac Radnika je krenuo ka golu Partizana, šutirao, ali je Popović odličnim refleksom odbranio udarac i sprečio pogodak.

Onda se na Surdulicu sručio veliki pljusak, bilo je to veliko nevreme u gradu na jugu Srbije, i to je malo usporilo igrače oba tima.

Pokušao je Uroš Vitas „žabicom“ u 36. minutu, ali je i Kostić dobro reagovao, tako da se na poluvreme otišlo netaknutih mreža.

U nastavku, Partizan je bio bolji, počeli su da stvaraju šanse, Sadik u 49. i Šćekić u 57. minutu su morali da postignu golove, ali kad nisu oni jeste Takuma Asano.

Igrao se 62. minut kada je posle centaršuta Denisa Stojkovića Japanac u padu zahvatio loptu grudima i sproveo je u mrežu.

Otvorio se Radnik, to je dalo prostoru Partizanu za Nove šanse, Šćekić i Sadik su morali u 76. minutu da zatresu mrežu.

Ipak u poslednjem minutu, Sadik se sjajno snašao, „podbo“ je loptu i lobovao inače odličnog Kortića koji je spasao domaćina i težeg poraza.

Sve detalje meča iz Surdulice mogli ste da pratite uz naš blog uživo.

RADNIK – PARTIZAN 0:2 (0:0)

Stadion: Radnika u Surdulici. Igra se bez prisustva publike. Sudija: Lazar Lukić. Strelci: Asano u 62. i Sadik u 90. minutu.

Radnik: Kostić – Đorđević, Kričak, Stevanović, Stojanović (od 82. Jokić) – Jović, Mitošević – Bogdanovski (od 72. Dimitrić), Lukić (od 72. Danoski), Spasić  (od 82. Stamenković) – Makarić (od 82. Pavlov).

Partizan: Popović – Lutovac, Vitas, Banjak, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović (od 59. D. Stojković), Suma (od 46. Ivanović), Asano – Sadik (od 90+3 Matić).

90+4 KRAJ! POBEDA PARTIZANA

Kraj meča, zaslužena pobeda Partizana. Došli su do treće pobede u sezoni po veoma teškim uslovima, a da pritom nisu primili gol.

90′ Gooooool! Sadik za 2:0

Sjajno se snašao Umar Sadik pred golom Radnika. Posle lepog driblinga, „podbo“ je loptu, lobovao Kostića i pogodio za 2:0.

87′ Finiš meča, Partizan pred pobedom

Crno-beli imaju minimalnu prednost. Kiša opet pada u finišu susreta…

76′ Ivan Kostić briljira na golu Radnika

Asano je izblokiran u stopostotnoj prilici,  Stojanović je spasao gol, a onda je u velikoj gužvi šutirao i Sadik, ali je Kostić opet bio nesavladiv. Partizan želi da obezbedi pobedu.

72′ Dve izmene u Radniku

Umesto Bogdanovskog i Lukića u timu Radnika sada su Dimirić i Zoran Danoski.

65′ Velike šanse za Šćekića i Sadika

Neverovatno je kako se mreža Radnika nije zatresla posle ovog naleta crno-belih. Sadik je zahvatio loptu glavom, Kostić odbio loptu, tu je bio Šćekić koji je izblokiran kada su već svi videli da ge gol neminovan.

63′ Žuti za Zdjelara

Kapiten Partizana Saša Zdjelar je zaradio javnu opomenu.

62′ Gooooool! Partizan poveo!

Konačno gol! Ivanović je počeo akciju, dodao je do Denisa Stojkovića, ovaj je centrirao pred gol, a Takuma Asano u padu, grudima zahvatio loptu i sproveo je u mrežu – 0:1!

59′ Nova izmena u Partizanu

Umesto Filipa Stevanovića u timu Partizana na terenu je Denis Stojković.

57′ Velika šansa za Šćekića!

Uh kakvu je priliku propustio Aleksandar Šćekić! Šutirao je u padu sa svega šet-šest metara, Ivan Kostić je refleksno reagovao i sprečio pogodak. Najveća prilika do sada!

54′ Partizan agilniji

Deluje da Partizan kreće odlučnije u drugom delu, ali odbrana Radnika za sada dobro funkcioniše.

49′ Sadik u prilici

Mogao je sadik da šutira umesto što je centrirao. Upropastio je dobru akciju crno-belih…

46′ Ivanović na terenu umesto Sume

Ssavo Milošević je izvršio prvu izmenu. Umesto Sejdube Sume na terenu je Đorđe Ivanović.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45+2′ POLUVREME

Kiša je baš sve pokvarila. Meč je počeo živo, šansama na obe strane, a onda je počelo nevreme, stari neprijatelj fudbala. Nadajmo se da će biti bolje i mirnije u nastavku.

41′ Kiša i dalje pada nesmanjenom žestinom

Pljusak se ne smiruje, munje paraju nebo nad Surdulicom, ali nema golova…

36′ Neugodan šut Vitasa

Kiša je i teren je raskvašen. Uroš Vitas je to pokušao da iskoristi poslao je „žabicu“ sa 22 metra, lopta je išla u levi donji ugao, ali se Kostić nije dao iznenaditi.

30′ Pljusak se sručio na Surdulicu

Žestok pljusak je trenutno u Surdulici što svakako ometa igrače dva tima da nešto više učine. Pokušao je Sadik udarcem sa ivice kaznenog prostora ali je izblokiran.

25′ Prekid prenosa…

Usled jakog nevremena u Surdulici došlo je do prekida prenosa meča sa stadiona Radnika. Čekamo svaki čas da se situacija promeni i da imamo sliku sa stadiona, kao i informaciju šta se dešava.

14′ Sjajni Popović!

Velika šansa za Radnik. Milan Makarić je oteo loptu neopreznom Vitasu, izašao je pred Popovića koji je odličnom intrervencijom sprečio pogodak domaćina!

8′ Radnik preti iz kornera

Savo Milošević je već izgubio glas – nekoliko opasnih kornera za tim Radnika i nesigurne intervencije odbrane crno-belih. Ima šta da kaže Savo svojim igračima.

5′ Lukić testirao Popovića

Nesigurna intervencija golmana Partizana Aleksandra Popovića, mirisalo je na uzbuđenje pred golom crno-belih, od svega, samo korner. Posle njega, udarac glavom pod prečku, Popović je ovog puta bio siguran.

4′ Sadik oprobao udarac, prva šansa

Prodor Umara Sadika ka golu protivnika, odlučio se na udarac sa 20 metara. Šutirao je po zemlji, ali je Ivan Kostić dobro intervenisao i izbacio loptu u korner.

1′ Meč je počeo

Susret je počeo, sa centra su krenuli igrači domaće ekipe.

18.58 Meč uskoro počinje

18.47 Savo o situaciji sa Nathom

Trener crno-belih se osvrnuo i na izostanak Natha.

„Kod mene nema garantovanih 11. Apsolutno će i on imati šansu, ovo je taktička odluka s onim što imamo na terenu. To ne znači da ne računamo na njega“.

18.46 Milošević: Imamo šansu da ispravimo stvari

Trener Partizana za Arenasport pred meč:

„Iskreno se nadam da će sve biti u redu. Imali smo dobru reakciju, ali naš teren je druga stvar. Ključno je kako ćemo rešiti stvari na strani. Imamo priliku da popravimo stvari na gostovanjima. Verujem da smo spremni, da smo se opametili. To što verujemo je jedno, treba to pokazati na terenu. Ni danas neće biti lako, ako budemo tako razmišljali, imaćemo veliki problem“, kaže Milošević.

18.44 Krunić: I bod veliki uspeh

Trener Simo Krunić uoči meča za Arenasport:

„Imamo prednost jer Partizan ima veći pritisak posle Novog Pazara. Ulazimo rasterećeni, nemamo šta da izgubimo. Daćemo sve od sebe, pokušaćemo da iznenadimo Partizan na neki naš način. Dakle, želja je da budemo čvrsti, tvrdi i odgovorni, za nas je i bod veliki uspeh“, rekao je Krunić.

18.37 Partizan za devetu pobedu nad Radnikom

Dva tima su se sastajala ukupno deset puta. Crno-beli su slavili osam puta, po jednom smo imali remi i trijumf Surduličana.

18.33 Jaka klupa Partizana

Trener Radnika na klupi ima ove igrače: Ranđelović, Jokić, Radmanovac, Stanković, Danoski, Stamenković, Oreščanin, Pejčić, Dimitrić, Islamović, Pavlov.

Šansi u Partizanu mogu da se nadaju: V. Stojković, D. Stojković, Pavlović, Ivanović, Ostojić, Marković, Čolić, Urošević, Miletić, Matić, Smiljanić.

18.31 Krunić bez iznenađenja

Simo Krunić, trener Radnika, izveo je očekivan sastav. Navalu Surduličana vodiće Milan makarić koji je u prva tri kola postigao tri gola i u odličnoj je formi.  Krunić, doduše, ne može da računa na Jegvenija Pavlova, on je na klupi jer nije dovoljno spreman.

18.30 Gde je Natho?

Trener Partizana Savo Milošević odlučio je da izvede manje-više očekivan tim s tim što je primetno da ni ove nedelje u protokolu nema Bibrasa Natha. Šta se dešava sa Izraelcem?

18.25 Partizan na novom gostovanju

Red je za drugo gostovanje ekipe Partizana u novoj sezoni Superlige Srbije. U Humskoj se nadaju da će biti znatno bolje nego u Novom Pazaru gde su izgubili sa 3:2.