Fudbaleri Partizana pobedili su u prvom kolu Superlige Srbije kao gosti ekipu Napretka sa 3:1, iako su na poluvremenu gubili sa 1:0.

Crno-beli su do pobede došli u finišu meča u Kruševcu, i to tako što je u 86. minutu na 1:1 dosuđen penal posle gužve u kaznenom prostoru.

Posle kornera, dva igrača Napretka su bili u duelu sa igračima Partizana, obojica su držali protivničke igrače, a po Grujiću bilo je dovoljno elemenata da pokaže na belu tačku.

Posle meča, oglasio se trener Napretka Dragan Ivanović rekavši kako „Partizanu nije potreban takav poklon“.

Sve u svemu, situacija je izazvala dosta polemika, a kasnije i pismo crveno-belih koji su pobedili Novi Pazar na svom terenu sa 3:0.

Da li je bilo prekršaja ili ne, prosudite sami u priloženom videu (sporan detalj je na 3:31).