Crvena zvezda je uspešno odradila prvu proveru uoči završnice prvenstva savladavši svoj omladinski tim 3:0.

Dva meseca nakon poslednjeg takmičarskog duela izabranici Dejana Stankovića ponovo su osetili čar utakmica.

Vidno motivisani, uprkos činjenici da su sa druge strane omladinci crveno-belih, fudbaleri šampiona Srbije napravili su prvi korak u procesu tempiranja forme za preostala četiri superligaška kola.

Strateg Crvene zvezde šansu je dao svim raspoloživim snagama, a vodeći pogodak postigao je Milan Pavkov u 3. minutu. Visoki napadač spretno je reagovao i nakon što je ivanić pogodio stativu odbijenu loptu poslao u mrežu.

Rano primljen gol nije poremetio učenike Slavoljuba Đorđevića koji su demonstrirali potencijal da uskoro pređu u tabor današnjeg „rivala“, a posebnu sigurnost u prvom poluvremenu pokazali su golman Andrija katič i bek Uroš Blagojević.

Stanković je na poluvremenu potpuno promešao karte, a pet minuta igre bilo je doboljno Njegošu Petroviću da novom bombom oduševi zvezdaše. Odlično je talentovani vezni igrač reagovao i sa 25 metara poslao neodbranjiv šut u rogalj Katićevog gola.

Tačku na prvu proveru stavio je Aleksa Vukanović u 71. minutu. Napadač je požrtvovanom reakcijom uspeo da stigne do lopte koju je sa boka poslao Simić i glavom je prosledio u mrežu omladinaca Zvezde.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Konatar, Sanogo, Ivanić, Nikolić, Gavrić, Tomane, Pavkov. Igrali su u drugom poluvremenu: Popović, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Petrović, Jovičić, Ben, Garsija, Vukanović i Boaći.

Crvena zvezda omladinci: Katić, Mitrović, Lukić, Milikić, Blagojević, Matić, Novaković, Piplica, Babić, Radulović, Burmaz. Igrali su u drugom poluvremenu: Guteša, Gačić, Pisar, Savić, Stajić, Pavlović, Ilić, Bačanin, Njamculović, Pešović, Panić.