Srpski fudbaleri su bili veoma aktivni tokom protekle nedelje i vikenda, u "ligama petica" koje se i dalje igraju.

Može se reći da je Sergej Milinković-Savić obeležio dane za nama, sjajnim partijama protiv Atalante i Fjorentine.

Ponovo je odličan utisak ostavio Nemanja Matić, koji je nastavio sa sjajnom formom demonstriranom u ovoj kalendarskoj godini.

Za razliku od nekih prethodnih nedelja, Marko Dmitrović je bio solidan na golu Eibara i primio je samo jedan pogodak za 180 minuta provedenih između stativa.

Mrlju na dobar period srpskih igrača stavili su napadači Aleksandar Mitrović i Dušan Vlahović, koji su se „laktali“ i više obeležili svoje nastupe time nego ofanzivnom igrom.

Vredi istaći i partije Nikole Maksimovića te Darka Lazovića, koji su se etablirali kao ozbiljni igrači za italijansku Seriju A.

Gol je tokom vikenda postigao i Danijel Aleksić, čime je doneo bod Bašakšehiru u duelu sa Galatasarajem, dok je visoku ocenu dobio Marko Jevtović, uprkos porazu njegove Konje od Bešiktaša, za koji nije nastupio Adem Ljajić.

PREMIJER LIGA

Mančester junajted – Nemanja Matić

Odigrao 22 minuta u pobedi nad Noričom u FA Kupu (2:1) i bio najbolje ocenjeni vezni fudbaler tima. Odigrao 90 minuta u pobedi nad Šefildom od 3:0.

Kristal Palas – Luka Milivojević

Odigrao 34 minuta u porazu od Liverpula (4:0).

Fulam – Aleksandar Mitrović

Odigrao 90 minuta u porazu od Lidsa (3:0), tri šuta, bez gola i zamalo crveni karton.

PRIMERA

Sevilja – Nemanja Gudelj

Presedeo na klupi dva remija – protiv Viljareala (2:2) i Valjadolida (1:1).

Eibar – Marko Dmitrović

Odigrao 180 minuta u pobedama nad Valensijom (1:0) i Granadom (2:1), primio jedan gol, zabeležio četiri odbrane.

Real Madrid – Luka Jović

Van tima.

Atletiko Madrid – Ivan Šaponjić

Van tima.

Majorka – Aleksandar Sedlar

Odigrao 180 minuta u porazima od Real Madrida (2:0) i Atletik Bilbaa (3:1).

Hetafe – Nemanja Maksimović

Odigrao 83 minuta u remiju sa Valjadolidom (1:1).

Osasuna – Darko Brašanac

Odigrao devet minuta u pobedi nad Alavesom (1:0), odigrao 63 minuta u pobedi nad Leganesom (2:1) i dobio žuti karton.

SERIJA A

Lacio – Sergej Milinković-Savić

Odigrao 180 minuta, poraz od Atalante (3:2) i pobeda nad Fjorentinom (2:1). Postigao je jedan gol i dobio dva žuta kartona.

Roma – Aleksandar Kolarov

Odigrao 90 minuta u pobedi nad Sampdorijom (2:1) i bio najbolje ocenjeni defanzivac. Sa klupe gledao poraz od Milana (2:0).

Fjorentina – Nikola Milenković

Odigrao 27 minuta u remiju sa Brešom (1:1), odigrao 90 minuta u porazu od Lacija (2:1) i dobio žuti karton.

Fjorentina – Dušan Vlahović

U porazu od Lacija (2:1) odigrao 27 minuta i dobio crveni karton uz samo jedan šut na gol. U remiju sa Brešom (1:1) odigrao 90 minuta i dobio visoku ocenu za tri udarca na gol.

SPAL – Nenad Tomović

Nije igrao u porazima od Kaljarija (1:0) i Napolija (3:1).

Napoli – Nikola Maksimović

Odigrao 180 minuta u pobedama nad Veronom (2:1) i ekipom SPAL (3:1), uz odlične ocene.

Verona – Darko Lazović

Odigrao 90 minuta i postigao gol i upisao asistenciju u remiju protiv Sasuola (3:3), odigrao 83 minuta u porazu od Napolija (2:0) i bio drugi najbolje ocenjeni igrač tima.

Torino – Saša Lukić

Odigrao 16 minuta u porazu od Kaljarija (4:2), odigrao 14 minuta u pobedi nad Udinezeom (1:0).

Sasuolo – Filip Đuričić

Odigrao 90 minuta i upisao asistenciju u remiju sa Interom (3:3), propustio meč sa Veronom (3:3).