Fudbaleri Hetafea pobedili su u poslednjem susretu 32. kola La Lige ekipu Real Sosijedada sa 2:1 (1:0).

Hetafe je tako došao do 14. trijumfa ove sezone, to im je prva pobeda posle pet vezanih utakmica, i sa ova tri boda opet su u igri za Ligu šampiona.

Trenutno su peti sa dva boda manje od četvrtoplasirane Sevilje, dok je Sosijedad ovim porazom, 13. u sezoni sebi otežao poziciju u borbi za izlazak u Evropu.

Hetafe je poveo u 20. minutu i to iz penala koji je Haime Mata pretvorio u pogodak.

Gosti su uspeli da stignu do izjednačenja i to u 55. minutu. Bivši igrač Mančester junajteda i Anderlehta, Adnan Janutaj bio je na ivici ofsajda, ali sudije se nisu oglasile, on je utrčao i rutinski matirao golmana domaćina.

U samom finišu, tačnije u 83. minutu, Haime Mata je postigao pobedonosni gol za ekipu iz predgrađa Madrida.

Uspeo je sa nekoliko metara, iskosa sa desne strane, da lukavo pošalje loptu kroz noge golmana Alehandra Remira za konačnih 2:1.