Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostujućem terenu Bolonju sa 2:0 (2:0), u utakmici 27. kola italijanskog prvenstva.

Crno-beli su poveli u 23. minutu golom Kristijana Ronalda iz penala, a pobedu je obezbedio Paulo Dibala golom u 36. minutu.

Juventus je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Danilo dobio drugi žuti karton u prvom minutu nadoknade vremena zbog guranja protivničkog igrača.

Otuda će Juventus u narednom kolu biti u problemu jer su mu svi koji igraju na toj bočnoj poziciji ili suspendovani ili povređeni.

Danilo je u 66. minutu upravo na terenu zamenio povređenog Matiju de Šilja koji je morao da napusti utakmicu zbog povrede zadnje lože.

Juventus ima 21 pobedu i prvi je na tabeli sa 66 bodova, četiri više ali i utakmicom više od drugoplasiranog Lacija.

Bolonja je poslednje četiri utakmice bez pobede, a posle 11. poraza zauzima 10. mesto na tabeli sa 34 boda. Ekipa Siniše Mihajlovića se nalazi na pet bodova od šestog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Ranije tokom dana Fjorentina i Breša odigrali su nerešeno 1:1, dok je Milan na gostovanju pobedio Leče sa 4:1.