Fudbaleri Atalante pobedili su na gostujućem terenu ekipu Kaljarija sa 1:0, u utakmici 30. kola Serije A.

Tako su gosti iz Bergama nastavili sjajn niz rezultata i gotovo sigurno obezbedili plasman u naredni ciklus Lige šampiona.

Kaljari je postigao gol u 12. minutu, ali je pogodak Đovanija Simeonea poništen zbog ofsajda.  U 26. minutu Kaljari je ostao sa desetoricom pošto je isključen Andrea Karboni kada je napravio penal.

Minut kasnije jedini gol na utakmici postigao je Luis Muriel. Atalanta ima 63 boda, bod manje od trećeplasiranog Intera. Kaljari zauzima 11. mesto sa 39 bodova.

Sampdorija je pobedila Spal sa 3:0 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak.

Dvostruki strelac bio je Karol Linet, koji je golove postigao u 12. minutu i trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Strelac je bio i Manolo Gabijadini u 45. minutu.

Sampdorija se popela na 14. mesto sa 32 boda i ima sedam bodova više od Lečea, koji je prvi u zoni ispadanja. Spal je poslednji na tabeli sa 19 bodova.

Breša je pobedila Veronu sa 2:0, golovima Andree Papetija u 52. minutu i Alfreda Donarume u šestom minutu nadoknade vremena.

Breša je pretposlednja na tabeli sa 21 bodom i nalazi se na šest bodova od sigurne zone. Verona je osma sa 42 boda i ima četiri boda manje od šestoplasiranog Milana.

U ostalim utakmica Fjorentina je kao gost pobedila Parmu sa 2:1, a Udineze i Đenova odigrali su nerešeno 2:2.

Ranije, Bolonja je kao gost pobedila Inter sa 2:1, a kasnije igraju Napoli – Roma.