Fudbaleri Intera završiće sezonu na drugom mestu pošto su kao gosti, u poslednjem kolu Serije A pobedili Atalantu sa 2:0.

Juventus je sezonu završio neprijatno, porazom kod kuće od Rome (1:3), Napoli je bio bolji od Lacija istim rezultatom, dok je Milan sa 3:0 savladao ekipu Kaljarija.

Na stadionu u Bergamu očekivala se bolja igra Atalante, koja je bila na pragu da zabeleži sto postignutih golova u sezoni, ali napadači su zatajili na kraju, a Inter iskoristio dve situacije za pobedu.

Već u prvom minutu Danilo Dambrosio je zatresao mrežu Atalante na centaršut Janga, da bi sve dileme oko pobede otklonio baš Ešli Jang u 20. minutu, odličnim udarcem sa 18 metara.

U Torinu, Juventus je dobro počeo, na asistenciju Rabioa Gonzalo Iguain je zatresao mrežu, ali to je bilo sve od šampiona.

Nikola Kalinić u 23. minutu je pogodio za 1:1, a dva minuta pre odmora Dijego Peroti iz penala za 1:2.

Isti igrač je i u 52. minutu zatresao mrežu „bjankonera“ za konačnih 1:3.

U Milanu, Zlatan Ibrahimović je protiv Kaljarija promašio penal u 44. minutu, ali bio je zato strelac u 55. Milan je poveo autogolom Klavana, da bi Kastiljeho u 57. stavio tačku na laku pobedu „roso-nera“.

Konačno, Napoli Nikole Maksimovića je slavio protiv Lacija Sergeja Milinkovića-Savića sa 3:1.

Maksimović je, nedovoljno oporavljen, sedeo na klupi, a Milinković-Savić odigrao ceo meč uz zarađen žuti karton.

Ruiz u devetom minutu je doneo prednost Napoliju, ali će Ćiro Imobile izjednačio u 22.

U drugom delu, bolji je bio Napoli koji je golovima Lorenca Insinjea u 52. i Politana u drugom minutu nadoknade završio priču oko pobede u ovom susretu.