Fudbaleri Atalante pobedili su na svom stadionu u Bergamu ekipu Bolonje sa 1:0 (0:0) u prvoj utakmici 35. kola Serije A.

Bio je to 22. trijumf ekipe iz Bergama koja je tako, makar privremeno pretekla Inter na drugom mestu tabele Serije A, ima sada 74 boda, dva više od nero-azura, ali i utakmicu više.

Prvo poluvreme nije donelo golove, ali je zato donelo žestok verblani obračun između dvojice trenera, Đan Pjera Gasperinija i Siniše Mihajlovića.

Deblji kraj je izvukao Gasperini, koji je posle te gužve u 35. minutu isključen.

Ono što je bitno bilo za rezultat, dogodilo se u drugom poluvremenu, tačnije u 63. minutu.

Posle napada po desnom boku, Timoti Kastanjo je pronašao Duvana Zapatu, on je asistirao kolegi Luisu Murijelu koji je tako postigao 18. gol u sezoni Serije A.

Atalanta je sada na šest bodova iza Juventusa, još je dakle teoretski u igri za Skudeto, a biće lakše i Gasperiniju da smiri nerve i strasti.

Bolonja ostaje u sredini, nema lak raspored do kraja, ali kako god bilo, oni su ispunili glavni cilj u ovoj sezoni, jer su odavno obezbedili opstanak.