Fudbaleri Šahtjora su savladali Volfsburg sa 3:0 u revanš meču osmine finala Lige šampiona.

Donjecki tim koji svoje mečeve kao domaćin igra u Kijevu pitanje pobednika je rešio tek u finišu.

Mreže su mirovale do 89. minuta, a onda – blickrig.

Najpre je gol postigao Žunior Moraeš, dva minuta kasnije je strelac bio Manor Solomon, a Moraeš je u trećem minutu nadoknade vremena još jednom zatresao mrežu protivnika.

Volfsburg je u Kijev stigao bez sedmorice standardnih fudbalera i sa zaostatkom od 2:1.

Činilo se da bi nemački predstavnik mogao da se vrati u meč, u 65. minutu je dobio jedanaesterac, ali…

Arbitar je posle konsultacija sa VAR sobom doneo odluku da prekršaj iz kaznenog prostora vrati na ivicu šesnaesterca.

Tom prilikom je Davit Koholava dobio direktan crveni karton, ali je dva minuta kasnije i fudbaler Volfsburga Džon Bruks bio isključen, pa je broj fudbalera ponovo bio jednak.

Sa desetoricom igrača igra se rasplamsala i na kraju donela tri gola za ukrajinsku ekipu.