Ljorente

Pari Sen Žermen i Atletiko Madrid su u četvrtfinalu Lige šampiona! Parižani su savladali Dortmund (2:0), dok su Madriđani posle produžetaka pobedili Liverpul (3:2).

Prava drama na „Enfildu“ okončana je tek posle 120 minuta, a pripala je gostima koji su u produžecima potpuno deklasirali rivala.

Izabranici Jirgena Klopa su pogotkom Vajnalduma u 43. minutu obavili primarni cilj i nadoknadili gol zaostatka iz Madrida čime su ujedno i osigurali produžetak.

Ipak, veoma raspoloženi golman Atletika Jan Oblak briljirao je među stativama i sačuvao nadu gostiju obezbedivši dodatnih 30 minuta igre. Međutim, u četvrtom minutu nastavka Slovenac je ponovo kapitulirao.

Mat Firmina uticao je da se Madriđani probude i zaigraju na sve ili ništa, a rezervista Ljorente je sa dva gola u deset minuta preokrenuo odnos snaga i najavio eliminaciju branioca titule.

Tačku na duel stavio je Morata koji je golom u poslednjem minutu produžetka samo dodao so na ranu domaćinu i ukrasio plasman Španaca u narednu fazu.

Liverpul – Atletiko Madrid 1:0 (1:0) – 2:3 posle produžetaka

Stadion: Enfild. Sudija: Deni Makeli. Strelci: Vajnaldum u 43. i Firmino u 94. za Liverpul, a Ljorente u 97. i 105. i Morata u 120. minutu za Atletiko Madrid.

LIVERPUL: Adrian – Aleksander-Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson – Henderson (od 106. Fabinjo), Vajnaldum (od 106 Origi), Okslejd-Čemberlejn (od 82. Milner) – Salah, Firmino, Mane.

ATLETIKO MADRID: Oblak – Tripije (od 91. Vrsajko), Savić, Felipe, Renan Lodi – Koke, Saul, Tomas, Korea (od 106. Himenez) – Kosta (od 56. Ljorente), Žoao Feliks (od 103. Morata).

Fudbaleri Pari Sen Žermena uspeli su na svom terenu, pred praznim tribinama, da nadoknade zaostatak iz Dortmunda i eliminišu Borusiju u osmini finala Lige šampiona.

„Milionere“ je u 28. minutu načeo Nejmar koji se na ne baš sebi svojstven način upisao u strelce. Brazilac je u petercu rivala glavom dočekao loptu koju je iz kornera poslao Di Marija i neutralisao prednost koju je nemački klub stekao na svom terenu.

Vođstvo francuske ekipe duplirao je Bernart koji je dodavanje Sarabije prosledio u dalji ugao i, kako se kasnije ispostavilo, postigao gol odluke vredan plasmana Parižana među osam najboljih timova Starog kontinenta.

Pari Sen Žermen – Dortmund 2:0 (2:0)

Stadion: „Park prinčeva“. Sudija: Entoni Tejlor. Strelci: Nejmar u 28. i Bernat u 45. minutu.

PARI SEN ŽERMEN: Navas – Kerer, Markinjos, Kimpembe, Bernat – Di Marija (od 79. Kurzava), Paredes, Gaj, Nejmar – Sarabija (od 64. Mbape), Kavani.

DORTMUND: Burki – Pišček, Humels, Zagadu – Hakimi (od 87. Gece), Čan, Vicel (od 71. Rejna), Gereiro – Sančo, Holan, Azar (od 68. Brant).

KRAJ UTAKMICE U LIVERPULU! Atletiko je eliminisao branioca titule posle produžetaka.

120′ Morata – 2:3!

Liverpul je potpuno deklasiran u produžetku!

119′ Korner za Atletiko

Troše vreme gosti, što je izbacilo iz takta Aleksandera Arnolda koji je napravio prekršaj nad Moratom i dobio žuti karton

113′ Poslednja promena

Umesto Firmina u igri je Minamino.

112′ Jalovi napadi domaćina

Liverpul ne uspeva da bude opasan kao što je to bio tokom većeg dela susreta. Očigledno da igrači engleskog tima pritisak ima preveliki uticaj.

106′ Počeo je drugi produžetak

Klop je pružio šansu Fabinju i Origiju umesto Hendersona i Vajnalduma. Na drugoj strani poslednja izmena je Himenez umesto Koree.

105′ Kraj prvog produžetka

105′ Ljorente – 2:2!

Aktuelni šampion je na korak od ispadanja! Novi udarac van kaznenog prostora Ljorentea doneo je veliku prednost gostima.

Ljorente

103′ Morata u igri

Žoao Feliks je ustupio mesto Alvaru Morati.

97′ Ljorente – 2:1!

Gol Ljorentea sa 20 metara vraća Liverpul u podređeni položaj. Drama na „Enfildu“ dostiže vrhunac.

94′ Firmino -2:0!

Udarac Brazilca glavom je odbranio Oblak, ali je golgeter iz popravnog matirao Slovenca.

Firmino

93′ Pritisak Liverpula ne jenjava

Pokušali su Vajnaldum i Firmino, ali nisu uspeli da udvostruče prednost.

91′ Počeo je produžetak u Liverpulu

Vrsaljko je u igri umesto Tripijea.

90+6′ KRAJ UTAKMICE U PARIZU! Pari Sen Žermen je u četvrtfinalu posle pobede 2:0 nad Dortmundom!

90′ U Liverpulu će odlučiti produžeci

Gosti su postigli gol koji je opravdano poništen zbog ofsajda, a neposredno potom sudija je svirao kraj, pa će na „Enfildu“ pobednik biti odlučen posle produžetaka.

89′ Koškanje u Parizu, Čanu crveni

Sve je veća tenzija na susretu Pari Sen Žermena i Dortmunda. Koškanje igrača brzo je okončano, a epilog su crveni karton za Čana i žuti kartoni za Nejmara, Markinoša i Di Mariju.

Pari Sen Žermen

87′ Gece u igri

Gece je dobio šansu u završnici susreta umesto Hakimija.

87′ Slalom Salaha

Mohamed Salah je posle prodora šutirao, ali je lopta otišla van okvira gola.

86′ Nejmar loše iz slobodnog udarca

Brazilac je isprobao šut sa preko 20 metara, ali nije pogodio okvir gola.

85′ Liverpul ne smanjuje pritisak

Engleski tim je u razmaku od dva minuta dva puta zapretio, ali udarci Vajnalduma i Manea nisu doneli promenu.

82′ Milner je u igri

Klop je osvežio vezni red uvođenjem Milnera umesto Okslejd -Čemberlejna.

79′ Pari Sen Žermen se okreće defanzivi

„Sveci“ se okreću odbrani u nameri da sačuvaju rezultat koji im donosi četvrtfinale. Umesto Di Marije na terenu je Kurzava.

71‘ Dve izmene „milionera“

Azar je ustupio mesto Brandtu, a Vicel Rejni.

67‘ Robertson pogađa prečku

Imao je Liverpul priliku da napravi novi korak ka četvrtfinalu. Robertson je zapretio glavom, ali je pogodio prečku.

64‘ Mbape u igri

Prva izmena na „Parku prinčeva“, Mbape je dobio šansu umesto Sarabie.

Mbape

61‘ Drugi žuti u Parizu

Humels je drugi igrač Dortmunda koji je zaradio žuti karton.

61‘ Golmani sjajni u Liverpulu

Još jednom je golman Madriđana izvanredno reagovao i zaustavio udarac Firmina iz stopostotne šanse. Na visini zadatka minut kasnije u vrlo teđkoj situaciji bio je i Adrian koji je odbranio udarce Feliksa i Koree.

56‘ Prva izmena na „Enfildu“

Ljorente je u igri umesto Koste.

54‘ Burki bolji od Di Marije

Golman Dortmunda uspeo je da odbrani veoma neugodan udarac Argentinca i loptu pošalje u korner.

54‘ Okslejd-Čemberlejn stavlja na muke Oblaka

Novi pokušaj jednog od najraspoloženijih pojedinaca na „Enfildu“, ali Oblak večeras brani sve što je u njegovoj moći.

50‘ Mane u ofsajdu

Ofanzivac Liverpula je šutirao, ali iz nedozvoljene pozicije. Bez obzira na ofsajd Oblak je reagovao i još jednom pokazao neverovatne golmanske sposobnosti.

48‘ Dortmund bezopasan posle kornera

Gereiro je izveo udarac iz ugla, ali nemački klub ni iz ove situacije nije uspeo da ugrozi golmana Pari Sen Žermena.

46‘ Počelo je drugo poluvreme

45‘ Kraj prvog poluvremena

Parižani su uspeli da nadoknade zaostatak i preokrenu situaciju u svoju korist, dok je Liverpul golom Vajnalduma poravnao zbirni rezultat u dvomeču sa Atletikom.

45‘ Bernat -2:0!

Pari Sen Žermen je udvostručio vođstvo. Španac je Burkija matirao posle asistencije Sarabije.

43‘ Vajnaldum -1:0!

Odlično je Holanđanin reaovao i glavom matirao Oblaka sa oko sedam metara. Novu asistenciju upisao je Aleksander-Arnold.

Liverpul

38‘ Navas odličan

Sančo se našao u izglednoj šansi i uputio vrlo dobar udarac, ali je Navas odbranom sačuvao minimalno vođstvo Pari Sen Žermena.

36‘ Maestralna odbrana Oblaka!

Aleksander-Arnold je centrirao sa desnog krila, a Firmino iz klizećeg starta šutirao sa tri metra. Stopostotnu šansu zaustavio je Oblak spektakularnom intervencijom.

33‘ Odgovor Manea

Ofanzivac branioca titule oprobao je udarac, ali je poslao loptu pravo u golmana gostiju.

32‘ Atletiko pokazao zube

Madriđani su pokazali da nisu došli u Liverpul samo da se brane. Zapretili su i izborili korner, drugi na utakmici, ali ni ovaj udarac iz ugla nije doneo promenu rezultata.

28‘ Nejmar – 1:0!

Brazilac je dočekao glavom loptu koju je iz kornera poslao Di Marija i na sebi nesvojstven način doneo vođstvo „svecima“.

Nejmar

25′ Kavani pored gola

Izbegao je napadač Parižana ofsajd zamku i uputio udarac ka golu Dortmunda. Ipak, lopta je prošla tik pored desne stative i završila u gol-autu.

21′ Prva odluka uz VAR u Liverpulu

Gužva u šesnaestercu gostiju posle kornera je otklonjena. VAR analizom ustanovljeno je da Felipe nije igrao rukom i da nema osnova za jedanaesterac.

19′ Bez pretnji posle kornera

Udarci iz ugla Atletika i Pari Sen Žermena nisu doneli prave pretnje po odbrane Liverpula i Dortmunda.

16′ Prvi karton

Holan je je zbog grubog starta prvi igrač na večerašnjim susretima koji je javno opomenut.

14′ Liverpul ne gubi vreme

Svesni da im je potreban bar gol kako bi izbegli eliminaciju izabranici Jirgena Klopa krenuli su veoma ofanzivno od starta.  Okslejd-Čemberlejn je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, a Oblak još jednom bio na visini zadatka.

8′ Nejmar kratko van terena

Brazilac se požalio na povredu, ali je posle lekarske pomoći ponovo u igri.

5′ Prva pretnja Liverpula

Vajnaldun je glavom uputio udarac posle centaršuta Aleksnder-Arnolda, ali je to bio lak posao za Oblaka.

1′ UTAKMICE SU POČELE!

20.30 Pola sata do početka utakmica

Još pola časa nas deli od početka susreta u Liverpulu i Parizu. Pred duel na Enfildu strateg šampiona Evrope istakao je značaj domaćeg terena.

„Mnogi igrači Atletika nisu igrali na Enfildu i želimo da to iskoristimo. Naši navijači biće naša prednost. Igraćemo protiv ekipe koja se duboko brani i igra na kontranapad, svaki njihov igrač je pretnja. Poštujem ih, ali postoji način da se igra i protiv takvog tima. Nadam se da ćemo ga pronaći. Moramo da pokažemo da smo naučili šta treba iz prvog meča“, rekao je Klop.

Klop

Pun stadion poželeo je i Simeone:

„Nisam ovde bio ni kao igrač ni kao trener. Do sada, nisam imao priliku da igram na ovom divnom stadionu, protiv kluba sa takvom tradicijom i istorijom. Enfild je nešto posebno. Da igramo pred praznim tribinama? Čuo sam za taj predlog, ali moja želja je da stadion bude pun. Ne bi bilo fer prema Liverpulu da oni budu bez pomoći navijača na svom stadionu“, rekao je Argentinac.

Navijači

U Parizu će Tuhel dočekati bivši klub, a na putu do naredne faze šampipnu Francuske dovoljna je i pobeda rezultatom 1:0, ipak, Nemac ne želi da kalkuliše.

„Mi nismo tim koji igra na 1:0. Volimo da napadamo što ćemo i uraditi. Pokušaćemo da postignemo što je više moguće golova. Ali i ako bude 1:0 za nas, bićemo zadovoljni“, izjavio je strateg Pari Sen Žermena pred susret na praznom „Parku prinčeva“.

Ofanzivu je još po završetku prvog duela najavio i Tuhelov kolega sa klupe Dortmunda Lusijen Favr.

„Moraćemo da igramo kao što smo igrali u prvom susretu. Čak i bolje. Moraćemo da igramo 90 ili čak 95 minuta na kompaktan i inteligentan način. Želimo da idemo napred i da pravimo šanse. Uvek imamo prilike da damo gol“, rekao je Švajcarac.

Favr

20.10 Sastavi

Nemački predstavnik ne menja dobitnu kombinaciju i u goste je stigao sa identičnom startnom postavom u odnosu na prvi susret. Sa druge strane, Parižani će meč krenuti uz brojne promene. Mbape je na klupi, a iz protokola su izostali povređeni Silva, kao i suspendovani Munir i Verati.

Stadion: Enfild, Sudija: Deni Makeli. Strelac: Vajnaldum u 43. i Firmino u 91. za Liverpul, a Ljorente u 97. i 105. i Morata u 120. minutu za Atletiko Madrid.

Uz prinudnu izmenu među stativama i šansu koju je dobio Adrian usled povrede Alisona, Klop je napravio još jednu promenu i umesto Fabinja među startere uvrstio Okslejd-Čemberlejna. Dijego Simeone napravio je nešto više promena. Argentinac je iskoristio povratak Žoaa Feliksa i Kirana Tripijea koji zbog zdravstvenih problema nisu igrali prvi susret i pružio im priliku od starta druge utakmice, a u startnoj postavi je i Dijego Kosta koji je u Madridu dobio šansu sa klupe.

19.45 Dobro došli

Pari Sen Žermen će na svom terenu dočekati Dortmund sa namerom da pred praznim „Parkom prinčeva“ nadoknadi gola zaostatka iz poraza 2:1 u Dortmundu. Prvi duel večerašnjih rivala obeležio je dvostruki strelac Erling Holan, ali je nadu šampionu Francuske u plasman među osam najboljih očuvao Nejmar golom na asistenciju Mbapea.

U Liverpulu će branilac trofeja Lige šampiona takođe „juriti“ gol zaostatka imajući u vidu da su izabranici Dijega Simeonea u prvom susretu upisali minimalnu pobedu golom Saula.

Podsetimo, pobednici večerašnjih duela pridružiće se među četvrtfinalistima ekipama Atalante i Lajpciga koje su dan ranije eliminisale Valensiju i Totenhem.