Sudbina fudbalera Noriča u Premijer ligi čini se da je i definitivno zapečaćena pošto su "kanarinci" porazom kod kuće od Brajtona (0:1), učinili veliki korak ka Čempionšipu.

Bio je to sudar koji se najavljivao kao možda i sudbonosan za Norič, pobeda bi ih ostavila u kakvoj takvoj prilici da se bore za opstanak, ali ovako čini se da gotovo nemaju izgleda da se izvuku.

Uz sve to, izabranici menadžera Danijela Farkea na kraju nisu imali ni sreće, u nadoknadi vremena, tako da nisu došli ni do utešnog boda.

Bio je to meč u kojem nije bilo previše prilika, a sve je rešeno još u 25. minutu.

Australijanac Aron Moj je odlično prošao po desnoj strani, poslao je loptu na ivicu peterca gde je u trku bio Belgijanac Leandro Trosar, koji je poslao loptu u mrežu kraj desne stative gola domaćina.

Pokušali su domaći fudbaleri da urade nešto više, ali bezuspešno. U petom minutu nadoknade, Adam Ajdah je uspeo samo da uzdrma stativu, tako da je tako propala i poslednja prilika za promenu rezultata.

Posle ovog susreta, Brajton je najverovatnije prebrinuo dosta toga oko opstanka, pošto trenutno imaju devet bodova više od timova koji su u opasnoj zoni, ali i meč više.