Fudbaleri Bornmuta i Totenhema, odnosno Evertona i Sautemptona odigrali su nerešeno u mečevima 34. kola Premijer lige Engleske.

Bornmut i Totenhem su odigrali meč bez goolova, dok je Sautempton kao gost na „Gudisonu“ odigrao 1:1 (1:1).

Na meču „Vitaliti“ stadionu u Bornmutu, najviše posla imale su sudije u VAR studiju, jer su imali dosta spornih situacija o kojima su odlučivali.

U šestom minutu posle duela Džoša Kinga i Harija Kejna, gosti su tražili od sudije Pola Tirnija da dosudi penal, ali je posle gledanja VAR snimka odlučeno da najstrože kazne ipak ne bude.

U 56. minutu se povredio igrač domaćina Adam Smit, posle ukazane pomoći, ipak nije mogao da nastavi meč i iznet je sa terena.

Odbrane oba tima delovale su veoma sigurno, ali malo je nedostajalo da Bornmut u finišu dođe do pobedonosnog gola.

U 90. minutu su uspeli da zatresu mrežu „pevaca“, Kalum Vilson je postigao gol, ali je posle gledanja VAR snimka poništen jer je Džošua King igrao rukom.

U šestom minutu nadoknade, Hari Vilson je imao šansu, ali je slabo šutirao i Ugo Ljoris je lako odbranio.

Na „Gudisonu“, Sautempton je imao priliku da povede u 28. minutu iz penala, ali je Džejms Vord-Praus pogodio prečku.

Gosti sa juga Engleske poveli su ipak tri minuta kasnije, Dani Ings je na pas Armstronga odlično reagovao, izbegao ofsajd zamku i postigao gol za 0:1.

Dva minuta pre odlaska na odmor, Lukas Dinje je sjajno pronašao Rišarlisona koji je oodlično šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio za konačnih 1:1.