Dani Olmo; Foto: EPA-EFE/UWE ANSPACH /

Nekadašnji vezista zagrebačkog Dinama Dani Olmo je sa dva gola, za dva minuta, doneo pobedu Lajpcigu u prvom meču 31. kola Bundeslige na gostovanju Hofenhajmu (2:0).

Fudbaleri Lajpciga nastavili su trku s Borusijom Dortmund za drugo mesto, pošto su kao gosti trijumfovali protiv Hofenhajma i to na krilima Danija Olma.

Španski reprezentativac, koji je u januaru za 20 miliona stigao u Lajpcig iz Zagreba, pogodio je mrežu domaćina prvo u devetom, a zatim i u 11. minutu.

Mirisalo je na goleadu, ali se dogodilo potpuno suprotno, s obzirom na to da su mreže u Hofenhajmu mirovale do kraja susreta.

Lajpcig trenutno ima 62 boda, dok „milioneri“ imaju utakmicu manje i bod više. Prvoplasirani tim na tabeli Bundeslige je Bajern iz Minhena.