Posle dvomesečne pauze krenuo je fudbal, nastavljena je Bundesliga. Primenjena su brojna nova pravila, sve je krajnje čudno i drugačije...

U elitnom nemačkom fudbalskom takmičenju lopta se nakon sudijskog zvižduka zakotrljala tačno u 15.30. Pet utakmica istovremeno je startovalo, a prvi gol na svim terenima posle „restarta“ postigao je Erlind Brat Holan u 29. minutu rurskog derbija Dortmund – Šalke.

Ipak, ono što je daleko interesantnije od pogotka supertalentovanog Norvežanina, su brojna nova pravila, koja su primenjena. Rezervni fudbaleri bili su smešteni na tribine, što pokazuju fotografije s meča Dortmund – Šalke. Naravno da tamo nije bilo navijača.

Nije bilo razmene klupskih zastavica pre meča, kao ni fotografisanja. Lopta je dezinfikovana pre utakmice, isto primenjuje se i na poluvremenu i po završetku utakmice.

Na stadionima širom Nemačke maksimalno su po 322 osobe, a strelci golove proslavljaju sami. Niko ne sme da im priđe. To je upravo bio slučaj na meču druge nemačke lige, poznatije kao „Cvajta“, gde je prvi gol pao već u petom minutu.

Penal je na meču Ercgebirge – Sandhauzen (3:1) relizovao Dimitrij Nazarov, koji je pogodak proslavio tako što je seo i sam sebi aplaudirao.