Fulam i Aleksandar Mitrović će 4. avgusta na Vembliju, protiv Brentforda, odigrati najskuplji meč u sezoni.

To je epilog polufinalnih serija plej-ofa Čempionšipa za popunu Premijer lige u kojima je Brentford bio bolji od Svonsija (prvi meč 0:1, drugi meč 3:1), odnosno Fulam od Kardifa (prvi meč 2:0, drugi 1:2).

Bez Aleksandra Mitrovića na terenu, koji je saigrače bodrio sa tribina, Fulam je u revanšu jedva sačuvao prednost iz prvog meča odigranog u Velsu.

Da neće tek tako domaćinu dopustiti da uđe u autobus za Vembli, fudbaleri Kardifa su najavili golom Nelsona u osmom minutu.

Samo minut kasnije Kebano je pokušao da vrati mirnoću Fulamu koji je drhtao do poslednjeg zvižduka sudije posle gola Tomlina početkom drugog poluvremena (47. minut).

Gosti ipak nisu uspeli da dođu do trećeg gola, pa se tako Fulam primakao na 90 minuta do Premijer lige, ali i zarade od više desetina miliona funti.

Ostaje da se vidi koliko, jer sigurno neće biti ista suma kao prošlog leta koju je dobio pobednik plej-ofa s obzirom na to da neće biti gledalaca, ali će biti najveća u jednom ovosezonskom meču.