Fudbaleri Fulama savladali su Šefild Venzdej 5:3 na svom terenu, a Aleksandar Mitrović sa dva pogotka i asistencijom imao je značajnu ulogu u pobedi londonskog kluba.

Gostujuću mrežu načeo je Kebano u 11. minutu posle proigravanja Hektora, a 15 minuta kasnije Mitrović je udvostručio prednost.

Reprezentativni napadač izbegao je ofsajd zamku i proigravanje Onome pretočio u novi pogodak, 25. ove sezone u Čempionšipu.

U 40. minutu, Iofra je oborio Kebana je oboren u šesnaeszercu Šefilda, a Mitrović je preuzeo odgovornost i drugi put matirao Vajldsmita.

Gosti su posle samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu pogotkom Nuhijua sa bele tačke smanjili zaostatak, a nakon drugog pogotka Kebana Marfi i Nuhiju su golovima za vratili neizvesnost. Ipak, u drugom minutu nadoknade Bobi Rid je na asistenciju Mitrovića stavio tačku na pobedu Fulama.

Mitrović posle 45 kola Čempionšipa ima 26 pogodaka i jedan je od najzaslužnijih što Fulam ima 80 bodova, dva manje od drugoplasiranog Vest Broma.

Podsetimo, Lids se već plasirao u Premijer ligu, dok će mu društvo u eliti praviti drugoplasirani tim Čempionšipa i pobednik plej-ofa. Fulam je odavno osigurao mesto u baražu, a u poslednjem kolu će se nadati da Brentford i Vest Bromvič Albion neće trijumfovati kako bi se pobedom direktno plasirao u elitu.