Nikola Milenković strelac protiv Bolonje Siniše Mihajlovića
Milenković slavi jedan od golova Fjorentine; Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Nikola Milenković bio je strelac u pobedi Fjorentine nad Bolonjom 4:0. Kaljari je porazio Juventus kod kuće 2:0, dok je Roma odnela ceo plen iz Torina rezultatom 3:2.

Trostruki strelac Federiko Kjeza i srpski štoper rastužili su Sinišu Mihajlovića u Firenci, na čijoj je klupi svojevremeno sedeo.

Ekipa bivšeg selektora „orlova“ odolevala je u prvom poluvremenu, ali su gosti u drugom morali da potpišu kapitulaciju.

Kjeza je sa dva pogotka, u 48. i 54. minutu najavio da će ceo plen pripasti „ljubičastima“, da bi trijumf potvrdio Milenković.

Reprezentativni defanzivac je prisebno reagovao posle kornera i iz peterca zakucao loptu pod prečku posle odbitka.

Bleki je i na prošloj utakmici Fjorentine bio strelac, tada u porazu od Rome, ali se sada radovao.

Siniši Mihajloviću nije prijao povratak u Firencu; Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Konačnih 4:0 postavio je raspoloženi Kjeza u samoj završnici utakmice na „Artemio Frankiju“. Dušan Vlahović ostao je na klupi domaćeg tima, dok je Aleksa Terzić dobio šansu u poslednjih šest minuta.

Radovao se i Aleksandar Kolarov sa „vučicom“, u čijem dresu je odigrao ceo meč na gostovanju Torinu. „Bikove“ su ukrotili Džeko (16. minut), Smoling (23) i Dijavara iz penala (61) u pravoj goleadi.

Poput kapitena Srbije, svih 90 minuta na terenu proveo je i vezista Saša Lukić u poraženom taboru.

Juventus je osigurao devetu uzastopnu titulu i pre kraja prvenstva, pa ga poraz od Kaljarija neće preterano uzdrmati. Trijumf timu sa Sardinije doneli su Galjano i Simeone još u prvom delu.