Učinak srpskih fudbalera u ligama petice proteklog vikenda
Milenković i Pulgar; Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Završetkom Serije A spuštena je zavesa na takmičenja u "Ligama petice" za sezonu 2019/2020. I neka se više nikad ne ponovi fudbal (i život) u takvim uslovima. Nova.rs vam predstavlja učinak srpskih fudbalera u Italiji, uz "izlet" do Engleske.

Najbolji utisak ostavio je Nikola Milenković, defanzivac Fjorentine, koji se upisao i u strelce. Ostali su imali manje-više skroman učinak, a i sve je bilo gotovo rešeno u Kalču.

Propustio je najbolji strelac engleskog fudbala za ovu sezonu i i revanš polufinala plej-ofa. Sa tribina je posmatrao poraz od Kardifa 1:2 u Londonu i plasman u finale za Premijer ligu. Svi u Fulamu se nadaju da će Mitrogol ipak biti spreman za najskuplju fudbalsku utakmicu i okršaj sa Brentfordom za Premijer ligu.

SERIJA A

Napoli – Nikola Maksimović

Napoli je prošlog utorka izgubio od Intera 2:0, a svih 90 minuta odigrao je reprezentativni defanzivac.

Maksimović se povredio na tom meču, iako je do kraja ostao na terenu, pa je presedeo na klupi duel protiv Lacija. Trener Đenaro Gatuzo se nada da bi mogao da računa na njega za Ligu šampiona protiv Barselone.

Lacio – Sergej Milinković–Savić

Rimljani su tokom prethodne nedelje savladali Brešu (2:0), a Sergej je odigrao celu utakmicu.

Lacio je za kraj Kalča poražen od Napolija, i taj meč je srpski vezista do kraja proveo na terenu, uz žuti karton u finišu.

Roma – Aleksandar Kolarov

Kapiten Srbije imao je „polovičan učinak“. Najpre je sa „vučicom“ odneo ceo plen iz Torina (3:2) i upisao je svih 90 minuta.

Za kraj sezone pao je šampion Juventus i to u gostima, 3:1, a Kolarov je zasluženo odmarao i sa klupe uživao u partiji saigrača.

Fjorentina – Aleksa Terzić, Nikola Milenković, Dušan Vlahović

Milenković je nastavio sa sjajnim partijama… Reprezentativni defanzivac prisebno je reagovao posle kornera i zatresao mrežu Bolonje u trijumfu 4:0. Time se Bleki upisao u strelce drugi put zaredom, prethodno i u porazu od Rome.

Dušan Vlahović ostao je na klupi domaćeg tima, dok je Aleksa Terzić dobio šansu u poslednjih šest minuta meča protiv ekipe Siniše Mihajlovića.

Milenković je odigrao i ceo poslednji meč, od sezone su „Viola“ oprostila sa 3:1 na gostovanju SPAL. Vlahović je kao starter na terenu bio do 65. minuta, dok je Terzić ušao u sudijskoj nadoknadi.

„Bleki“ je inače prvi defanzivac Fjorentine koji je postigao najmanje pet pogodaka u jednoj sezoni, još od Gonzala Rodrigeza koji je to učinio u sezoni 2014/2015. Jasno je ko vodi glavnu reč u Firenci.

Sasuolo – Filip Đuričić

Igrao je do 73. minuta na svom terenu u demoliranju Đenou 5:0, što je zeleno-belima bilo prvo slavlje posle četiri meča. Srpski vezista nije učestvovao ni kod jednog gola.

U porazu kod kuće od Udineza (0:1), Đuričić je odigrao kao starter do 57. minuta.

Filip Đuričić u prodoru; Foto: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Đenoa – Ivan Radovanović

Iskusni vezista zbog povrede nije igrao u debaklu sa Sasuolom u sredu, a iz istog razloga nije ga bilo ni u protokolu u trijumfu nad Veronom.

SPAL – Nenad Tomović

Kao desni bek odigrao je ceo pomenuti meč sa Fjorentinom, a na istom mestu proveo je i svih 90 minuta u porazu od Verone u sredu.

Verona – Darko Lazović, Boris Radunović

Lazović je asistencijom najavio trijumf svog tima od 3:0. Nekadašnji kapiten Crvene zvezde “spakovao” je u sedmom minutu gol Di Karmineu, a mrežu je uspešno sačuvao Boris Radunović.

Reprezentativac Srbije je i za vikend špartao levom stranu, sa manje uspeha, jer su poraženi 3:0 od Đenoe i sva tri puta je matiran Radunović, čime su se „grifoni“ spasli ispadanja u posledjnem kolu.

Torino – Saša Lukić

Srpski vezista je proveo svih 90 minuta na terenu u porazu od Rome, a istu minutažu imao je i u remiju sa Bolonjom tokom vikendu iza nas.