Fudbaleri SPAL i Milana odigrali su nerešeno 2:2, u utakmici 29. kola Serije A.

Domaćin je poveo u 13. minutu golom Matije Valotija, a prednost je udvostručio Serđo Flokari u 30.

Milan je sedam minuta kasnije postigao gol, a strelac je bio Hakan Čalhanoglu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U 43. minutu domaći SPAL ostao je sa desetoricom, pošto je isključen Marko Dalesandro.

Gol za Milan zatim je postigao Rafael Leao u 79. minutu, a bod „roso-nerima“ doneo je Frančesko Vikari autogolom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Milan je sedmi na tabeli sa 43 boda i ima dva boda manje, ali i utakmicu više od šestoplasiranog Napolija. Spal je pretposlednji na tabeli sa 19 bodova.

Sampdorija je kao gost pobedila Leće sa 2:1 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak.

Dvostruki strelac bio je Gaston Ramires, koji je postigao oba gola iz penala u 40. i 75. minutu. Jedini gol za Leće postigao je Marko Mankosu u 50. minutu takođe iz penala.

Sampdorija sada na 15. mestu ima 29 bodova, četiri više od Lečea, koji je prvi u zoni ispadanja, na 18. mestu.

U ostalim utakmicama Verona je na svom terenu pobedila Parmu sa 3:2, dok je Sasuolo kao gost bio bolji od Fjorentine sa 3:1.

Ranije danas Bolonja i Kaljari odigrali su nerešeno 1:1, dok je Inter ubedljivo pobedio Brešu sa 6:0.