Fudbaleri Milana pobedili su Romu - 2:0 u derbi utakmici 28. kola Serije A. Goste iz Rima načeo je Ante Rebić u 76, da bi konačan rezultat postavio Hakan Čalhanoglu u 89. minutu.

„Roso-neri“ ne odustaju od pozicije koja vodi u Ligu Evrope naredne sezone, što potvrđuje trijumf nad Romom, koja je sada sve dalje od kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tim Stefana Piolija je na svom „San Siru“ dugo tražio put do Miranteove mreže, i pronašao ga je petnaestak minuta pre kraja, kada je Rebić doneo prednost domaćinu.

Morala je tada „vučica“ da se otvori, zaigra na sve ili ništa, a kockanje je donelo novi gol u njenoj mreži.

Kris Smoling je neoprezno startovao i sudija Pjero Đakomeli je pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Hakan Čalhanoglu, čime je Rimljane značajno udaljio od trke za mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Roma je ostala na petom mestu sa 48 bodova, sada kaska čak šest bodova i ima meč više od Atalante, dok je Milan sedmi sa 42 poena.