Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su Keln rezultatom 2:1 u zaostalom meču 21. kola Bundeslige. Strelci za domaći tim bili su Bris Embolo i Mere (autogol), dok je utešni pogodak za "jarčeve" postigao Mark Ut.

Menhengladbah izlečio je rane posle poraza od Borusije iz Dortmunda (1:2) minulog vikenda. Savladan je Keln u sredu uveče (2:1) u zaostalom meču 21. kola Bundeslige, koji je tada otkazan zbog nevremena.

Gosti iz Kelna nanizali su tri pobede u Bundesligi, pa su s pravom predstavljali pravi izazov za domaće fudbalere. Ipak, četvrtoplasirani tim na tabeli ništa nije prepustio slučaju, već je u meč ušao maksimalno koncentrisano.

Takav pristup krunisan je golom u 32. minutu, kada je mrežu „jarčeva“ pogodio Bris Embolo. Upravo se tim rezultatom i otišlo na pauzu.

U nastavku je četa Marka Rozea nastavila da pritiska goste, pa je španski defanzivac Mere prilikom uklizavanja i pokušaja da izbaci loptu u korner savladao svog golmana. Već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Menhengladbahu.

Ipak, čast „jarčeva“ donekle je sačuvao iskusni strelac Mark Ut, pogotkom u 80. minutu za konačnih 2:1. Nakon ovog trijumfa, Menhengladbah ima 49 bodova, samo bod manje od trećeplasiranog Lajpciga, a dva od drugoplasiranog Dortmunda, dok je Keln 10. sa 32 boda.