Fudbaleri Menhengladbaha upisali su pobedu u 29. kolu Bundeslige, sa ubedljivih 4:1 (2:0) nadigran je Union Berlin. Ponovo su na tribinama bili čuveni "kartonski navijači", njih 13.000.

Menhengladbah se zahvaljujući ubedljivom trijumfu nad ekipom, za koju je prvo poluvreme odigrao Neven Subotić, pre nego što je zamenjen, probio na treću poziciju na tabeli sa 56 bodova.

Isto toliko ima i Bajer iz Leverkuzena, ali uz slabiju gol-razliku.

Da će domaćin odneti sva tri boda iz utakmice sa Union Berlinom koji se i dalje grčevito bori za opstanak, moglo se naslutiti već posle 17 minuta, kada je mrežu gostiju zatresao Florijan Nojhaus.

„Menš“ je do poluvremena preko raspoloženog Markusa Tirama, sina legendarnog Lilijana Tirama, duplirao prednost.

U nastavku je Union Berlin preko Andersona uspeo da smanji na 2:1, ali su onda na scenu stupili nemilosrdni Tiram i Alasan Plea za konačnih 4:1 i treće mesto Borusije Menhegladbah u Bundesligi iza Bajerna i Dortmunda.