Lion

Lion je u prvom meču osmine finala Lige šampiona savaladao Juventus rezultatom 1:0, a gol vredan pobede francuskog kluba postigao je Tusar u 31. minutu.

Domaćin je utakmicu dočekao u lozi autsajdera i uz veoma lošu tradiciju imajući u vidu da protiv torinskog kluba nije trijumfovao u prethodnoj deceniji, odnosno da je u prethodnih pet mečeva samo jednom izbegao poraz.

Uprkos tome, francuski klub je prvi ozbiljnije zapretio, ali je udarac glavom Ekambija u 21. minutu pogodio prečku.

Deset minuta kasnije ofanzivci Liona su bili precizniji. Ouar je posle prodora po levom krilu poslao oštru loptu u peterac gde je spremno dočekao Tusar i matirao Ščesnog. Gol u mreži Juventusa nije zadovoljio domaćina koji je imao stopostotnu šansu u 41. minutu kad je Ekambi šutirao preko prečke.

Tri minuta ranije, igrači Liona su burno protestvovali zbog odluke Mancana da ne pokaže na belu tačku iako je Kvardada lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru gostiju, ipak, španski arbitar je ostao neumoljiv i siguran u svoju procenu.

„Stara dama“ je zaigrala znatno konkretnije u nastavku susreta, a prvu ozbiljnu priliku da donese izjednačenje imao je Dibala posle proigravanja Aleksa Sandra. Međutim, Argentinac je poslao loptu pored leve stative.

Ronaldo

Šansu utakmice propustio je Gonzalo Iguain u 85. minutu pošto je z stca šesnaesterca gađao pored desne stative nakon dodavanja Dibale.

Poslednje nade italijanskog tima ugasila je odluka sudije Mancana da poništi gol Dibale u 87. minutu zbog ofsajda u kojem se našao ofanzivac Juventusa.

Revanš meč šesnaestine finala zakazan je za 17. mart u Torinu.

Lion – Juventus 1:0 (1:0)

Stadion: Park Olimpik Lion. Gledalaca: / . Sudija: Hesus Mancano (Španija)

LION: Lopes – Marsal, Denajer, Marselo – Tusar, Gimaraeš, Korne (od 81. Andersen), Duboa (od 78. Tete) – Ouar, Ekambi (od 66. Terier) – Dembele.

JUVENTUS: Ščesni – Danilo, De Liht, Bonuči, Sandro – Betankur, Pjanić (od 61. Remzi), Rabio (od 78. Bernardeski) – Kvadrado (od 70. Iguain), Dibala, Ronaldo.