Fudbaleri Liona napravili su iznenađenje i u poslednjem meču četvrtfinala Lige šampiona, na meču u Lisabonu pobedili favorizovani Mančester siti sa 3:1 (1:0).

Veliki je to uspeh Francuza koji su tako uspeli da izbore vizu za susret sa Bajernom koji je prethodne večeri deklasirao Barselonu sa 8:2.

Ispostavilo se da su za Siti ponovo kobni bili Maksvel Korne, momak iz Obale Slonovače koji je postigao četiri gola u ligi šampiona protiv Sitija, ali i Musa Dembele, koji je četiri gola postigao na tri meča sa „građanima“ i to u Ligi šampiona.

Oba puta postizao je po dva gola, i očigledno je da su mu se „građani“ nešto grdno zamerili.

Plašio se uoči meča Pep Gvardiola da bi sa žilavim Francizima mogao da ima dosta problema i to se i obistinilo.

Pre dve godine u grupnoj fazi takmičenja, Lion je kod kuće odigrao sa „građanima“ nerešeno, 2:2, a potom trijumfovao u Mančesteru sa 2:1.

I ovog puta se ispostavilo da je Lion „kost u grlu“ za Engleze, tim Rudija Garsije je igrao srčano i hrabro, imao svoje prilike, tri je iskoristio i zasluženo stigao do polufinala.

Imaće svakako u timu Sitija zamerke na odluku sudije kod drugog gola Francuza, jer su tvrdili da je Laport u akciji Liona bio fauliran od strane Dembelea, ali svejedno, to će biti treće poluvreme svega što se zbivalo u Lisabonu.

Nije bilo tako uzbudljivo na početku, kao veče pre ovoga u duelu Barselone i Bajerna, ali nije bilo ni tako loše.

Lion je poveo u 24. minutu, izbegli su Francuzi vešto ofsajd zamku, Ekambi je bio u duelu za loptu sa Edersonom, golman Mančester sitija je odbio loptu do Maksvela Kornea koji je sa dvadesetak metara poslao u nebranjenu mrežu!

Siti je bio bolji u finišu prvog dela, Gvardiolin tim je stvorio nekoliko prilika, ali nije uspeo da ih realizuje, pre svega zahvaljujući golmanu Liona Entoniju Lopesu koji je branio sve što je mogao.

Pojačao je Siti ritam u nastavku, a Lion je čekao šansu iz kontre.

Ipak, „građani“ su konačno uspeli da izjednače, bilo je to u 69. minutu. Marez je proigrao Steelinga, ovaj je vratio do de Brujnea, Belgijanac ne promašuje – 1:1.

I kada se očekivalo da Siti načini preokret, posle dve propuštene prilike Žezusa, stigla je kazna.

U 79. minutu kontra Liona, izbegnuta ofsajd zamka, sudija je dao prednost, Dembele je šutirao kroz noge Edersona, koji je zakačio loptu ali nedovoljno da spreči da lopta uže u mrežu!

Tri minuta pre kraja, novi napad Liona, ponovo je rezervista Musa Dembele bio pred golom snalažljiv, savladao je Edersona za konačnih 3:1 u korist Liona.

Šta se pokazalo? Možete imati koliko hoćete novca i basnoslovno skup tim, to ne može uvek da pomogne. Ali srce lava, to se ne nalazi na tržištu. Lion je još jednom pokazao da ga ima.

Tako će sedmoplasirani tim u prvenstvu Francuske igrati za plasman u finale, a protivnik će joj biti ekipa Bajerna, koja je sa 8:2 pobedila ekipu Barselone.