Na programu su bile poslednje dve utakmice u osmini finala Lige šampiona. Barselona je na "Kamp Nou" dočekala Napoli i slavila sa 3:1, a Bajern je kao domaćin savladao Čelsi sa 4:1.

Bajern je već jednom nogom i pre meča bio među osam najboljih, pošto je zimus u Londonu pobedio „plavce“ sa 3:0, tako da su imali lakši posao u revanšu.

Za razliku od prvaka Nemačke, Barselona, posle sloma u finišu sezone u La Ligi, nije imati lak zadatak protiv Napolija, ali Mesi i drugovi su boljom igrom zasluženo stigli do trijumfa, posle 1:1 u prvomm meču zimus u Italiji.

Sve detalje mečeva u Barseloni i Minhenu mogli ste da pratite uz naš blog uživo.

Liga šampiona, 1/8 finala

Barselona – Napoli 3:1 (3:1) – prvi meč 1:1

(Langle 10, Mesi 23, Suares 45+1p – Insinje 45+5’p)

Bajern – Čelsi 4:1 (2:1) – prvi meč 3:0

(Levandovski 10p, 84, Perišić 24, Toliso 76 – Abraham 44)

Petak:

Juventus – Lion 2:1 (prvi meč 0:1)

(Ronaldo 43, 60 – Depaj 11)

Mančester siti – Real 2:1 (prvi meč 2:1)

Barselona – Bajern

90+6′ Kraj i u Barseloni

Šest minuta nadoknade, ništa bitno se nije dogodilo. Barselona je u četvrtfinalu i igraće sa Bajernom za plasman u polufinale.

90′ Kraj meča u Minhenu

Bajern je pobedio Čelsi u revanšu sa 4:1 i ukupnim rezultatom od 7:1 prošao među osam najboljih.

81′ Poništen gol Milika na „Kamp Nou“

Sudija Čakir i pomoćnici su sve lepo videli, Arkadijuš Milik je postigao gol za Napoli, ali je bio za malo u ofsajdu. VAR je tom potvrdio, ostaje 3:1 za Barselonu.

84′ Gooooool! Levandovski

Majstor je Robert Levandovski, 13. gol u Ligi šampiona ove sezone. Centaršut sa strane, skok Poljaka i „poklon“, neodbranjivo za 4:1.

76′ Goooooool! 3:1 za Bajern

Užasna reakcija odbrane Čelsija, Levandovski je centrirao, Korentan Toliso neometan je utrčao pred gol i lako zatreasao mrežu „plavaca“. Bajern je, slobodno se može reći u četvrtfinalu, ako je uopšte i bilo kakve sumnje u to…

67′ Alkantara blokiran

Nova prilika za Bajern, tačnije Tijaga Alkantaru. U poslednji čas je njegov udarac glavom izblokiran.

61′ U Barseloni mirno…

Nekako je mirno u nastavku meča na „Kamp Nou“. Barselona ima lepu prednost…

61′ Miler se obrukao

Sve je uradio Alfonso Dejvis, odlično je centrirao, na petercu je bio Miler, neverovatno je kako je zahvatio loše loptu i prilika je propala!

53′ Pokušaj Dejvisa

Alfonso Dejvis je imao priliku za Bajern, posle centaršuta je zahvatio loptu glavom, ali bio je neprecizan, lopta je otišla preko prečke…

49′ Prilika za Maunta

Mogao je Mejson Maunt i više iz ove situacije, ali je Manuel Nojer uspeo da zaustavi njegov udarac

Krenulo je konačno i na „Kamp Nou“

Dok je u Nemačkoj već sedam minuta drugog dela, tek sad je počeo susret u drugom delu meča Barselona – Napoli.

Počelo je drugo poluvreme u Minhenu

Krenulo je drugo poluvreme na mečevima u Minhenu. Domaći tim ima odličan rezultat i priliku da se plasira među osam najboljih.

Još statistike za Mesija

Postigao je gol u Ligi šampiona protiv 35 različitih klubova, dva više od koga bi drugog nego starog rivala, Kristijana Ronalda.

POLUVREME

Kraj poluvremena na oba meča. Uzbudljivo je. Tri gola u Minhenu, četiri u Barseloni i dva poništena… Sadržajnih 45 minuta.

45+5′ Goooool! Napoli smanjio na 3:1

Lorenco Insinje je izveo penal i… pogodio za 3:1.

45+4 Neverovatno, evo penala i za Napoli!

Ivan Rakitić je bio neoprezan, zakačio je po nogama protivničkog igrača… Čakir je odmah pokazao na 11 metara.

45+1′ Goooool! Suares pogodio za 3:0

Luis Suares je preuzeo odgovornost za penal, bio je neumoljiv, 3:0. Barselona je sada već u ogromnoj prednosti, jer Napoliju trebaju tri gola da bi išao dalje.

45′ Penal za Barselonu!

Duel Kalidua Kulibalija i Mesija za loptu, Čakir je gledao VAR snimak i dosudio najstrožu kaznu za Barselonu.

44′ Goooool! Čelsi smanjio na 2:1

Greška Nojera, slabo je ragovao na centaršut Emersona, odbio loptu na ivicu peterca gde je bio Tejmi Abraham, nije mu bilo teško da je samo ubaci u mrežu – 2:1.

36′ Šta reći za Lea…

Lionel Mesi je uključen direktno u čak 12 golova Barselone na poslednjih pet mečeva Lige šampiona u nokaut fazi. Impresivno.

31′ I Mesiju poništen gol!

Umalo da Barselona povede sa 3:0. Tačnije, Lionel Mesi je zatresao mrežu, ali VAR je video ruku u akciji kod gola i pogodak je poništen, ostaje 2:0.

31′ Šansa za Gnabrija

Tomas Miler je glavom spustio loptu do Serža Gnabrija koji je bio u naletu. Malo je nedostajalo da Bajern stigne do 3:0 posle pola sata igre.

28′ Poništen gol Hadsona-Odoija

Kalum Hadson-Odoi je sjajno šutirao sa 20 metara, pogodio levi donji ugao gola Bajerna, ali je sudija poništio gol. Da li je neko smetao golmanu Bajerna da vidi loptu? Ne, ipak je dosuđen minimalan ofsajd.

24′ Goooool! Bajern vodi 2:0

Šta se dešava, kako Barselona da gol, tako i Bajern. Sve ide glatko za Bavarce. Ivan Perišić je ovog puta strelac, 2:0.

23′ Goooool! Mesiiiii!

Nova čarolija Argentinca, sa roglja kaznenog prostora je ušao, promešao igrače odbrane Napolija, a onda u padu zahvatio loptu i poslao je u mrežu za 2:0!

17′ Bez prilika

Mirniji period na oba meča. Barselona i Bajern vode, Bavarci su potpuno mirni, a lakše siše i Kike Setijen.

10′ Gooooool! I Barselona povela!

Langle je strelac. Bio je najviši u skoku posle kornera, glavom je zahvatio loptu i poslao je u mrežu. VAR je potvrdio da nije bilo faula.

10′ Goooooool! Bajern vodi!

Levandovski je ritinski izveo penal, pogodio je levi gornji ugao, Kabaljero nemoćan – 1:0.

8′ Penal za Bajern

Golman Kabaljero je srušio Levandovskog, nije bilo ofsajda, sudija Hacegan je pokazao na 11 metara.

3′ Mertens pogodio stativu!

Umelo da Napoli povede na „Kamp Nou“. Dries Mertens je bio u šansi, uspeo je da šutira pored Đerara Pikea im pogodi spoljni deo stative!

Mečevi su počeli!

Nemoguća misija pred Čelsijem?

Do sada se nije desilo da u nokaut fazi jedan tim na strani dobije meč sa tri gola razlike i da ispadne. Znači li to da je Čelsi bez šansi?

Uskoro počinju utakmice

Mečevi će uskoro početi… Igrači se zagrevaju. Meč u Minhenu vodiće sa centra Rumun Hacegan.

Levendovski od početka

Iako je mnogo toga rešeno, Hansi Flik želi da završi posao kako treba, pa je imenovao jak tim Bavaraca.

BAJERN: Nojer – Kimih, Boateng, Alaba, Dejvis – Gorecka, Alkantara – Gnabri, Miler, Perišić – Levandovski.

ČELSI: Kabaljero – Džejms, Kristensen, Zuma, Emerson – Barkli, Kante, Kovačić – Hadson-Odoi, Abraham, Maunt.

Mesi predvodi Barsu

Meč na „Kamp Nou“ sudiće Turčin Džunejt Čakir.

BARSELONA: Ter Štegen – Semedo, Pike, Langle, Alba – Roberto, Rakitić, De Jong – Mesi, Suares, Grizman.

NAPOLI: Ospina – Di Lorenco, Manolas, Kulibali, Rui – Ruiz, Deme, Zijelinsi – Kaljehon, Mertens, Insinje.

Red je na poslednje veče osmine finala Lige šampiona

Barselona – Napoli i Bajern – Čelsi, to su poslednji parovi osmine finala. Neizvesno će biti u Španiji, prvi meč je završen 1:1, dok Bajern ima 3:0 iz prvog meča.