Fudbaleri Bajerna i Barselone izborili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Bavarci su kod kuće pobedili Čelsi sa 4:1, dok je Barselona rezultatom 3:1 savladala Napoli.

Tako ćemo Bajern i Barselonu gledati u direktnom okršaju učetvrtfinalu za plasman među četiri najbolja tima.

Više neizvesnosti bilo je uoči meča na „Kamp Nou“, ali se ispostavilo da Barselona ima ključ za bravu Napolija, za koji nije igrao naš Nikola Maksimović, presedeo je meč na klupi, očigledno nedovoljno oporavljen.

Barselona je veoma rano krenula u ofanzivu i već posle deset minuta imala prednost kada je Francuz Klemon Langle glavom prosledio loptu u mrežu.

Lionel Mesi, zvezda Barselone, stupio je na scenu u 24. minutu kada je postigao lep gol za 2:0.

Primio je loptu u roglju kaznenog prostora, krenuo u sebi svojstven prodor i nekako u padu, posle niza driblinga, poslao loptu u desni donji ugao.

Mesiju je poništen gol u 31. minutu jer je u akciji pre toga neko igrao rukom, da bi u 45. minutu bio dosuđen penal za Katalonce koji je Luis Suares pretvorio u 3:0.

U nadoknadi vremena prvog dela, posle neopreznog starta Rakitića, dosuđen je penal i za goste koji je iskoristio Lorenco Insinje za konačnih 3:1.

U nastavku, sve je bilo jasno, Barselona je umešno čuvala prednost, Napoli nije uspevao uzbiljnije da ugrozi gol, iako je Milikov pogodak u 81. minutu opravdano poništen zbog ofsajda.

U Minhenu, Bajern je imao lagan posao, s obzirom da je u prvom meču u Londonu ostvario veliku prednost od 3:0.

Bila je ovo prilika za Roberta Levandovskog i drugove samo da završe posao, ali bez obzira na sve, odradili su sve maksimalno profesionalno i zabeležili još jednu ubedljivu pobedu.

Šta reći, Bajern je u svemu nadvisio tim Frenka Lamparda koji očigledno nije imao motiva kako da igrače vrati u život posle nokauta u zimskom meču na „Stamford bridžu“.

Sve je bilo jasno već na startu kada je Levandovski u desetom minutu iz penala doneo prednost Bavarcima, da bi posle pogotka Ivana Perišića u 24. minutu bilo jasno da je Čelsi pred novim nokautom.

Četiri minuta kasnije poništen je zbog minornog ofsajda gol Kaluma Hadsona-Odoija.

Istina, uspeli su „plavci“ preko Tamija Abrahama u 44. minutu, posle slabe intervencije Manuela Nojera da smanje na 2:1, ali je i u nastavku bilo loše.

Korentan Toliso u 76. i Robert Levandovski u 84. našli su put do mreže za konačnih 4:1.

Levandovskom je to bio 13. gol ove sezone u elitnom takmičenju, pa će Bajern u četvrtfinalu igrati derbi sa Barselonom.