Atalanta je hit, Atalanta je čudo, ali je Atalanta pala za tri minuta - PSŽ je napravio veliki preokret u samoj završnici meča i sa 2:1 prošao u polufinale Lige šampiona.

Kakav početak završnice elitnog takmičenja i četvrtfinale koje nije za one sa slabijim srcem. Igra se u Lisabonu, zbog pandemije koronavirusa. Iz istog razloga biće samo po jedna utakmica, polufinale je na programu 18. i 19. avgusta, a finale 23.

I sekunde su delile neverovatni italijanski tim od istinske senzacije… Kako samo zvuči – Atalanta je osvajač Lige šampiona?! Nažalost, najlepša fudbalska bajka tužno je završena.

Vodila je Atalanta, golom Marija Pašalića imala je kartu za polufinale u džepu sve do samog finiša neverovatne borbe. I onda šok, tuga, neverica!

„Blickrig“ Parižana za veliki preokret koju su pogocima priredili Markinjos u 90. i rezervista Čupo-Moting u trećem od pet minuta sudijske nadoknade.

Ekipa iz napaćenog Bergama demonstrirala je lepotu fudbala i svoju snagu i protiv prebogatih Parižana, ali je surovo kažnjena. Do „juče“ je Bergamo bio epicentar pandemije, junak je trebalo da bude Mario Pašalić, ali nije.

Nisu ni Nejmar ili Kilijan Mbape, već heroji iz senke, oni koje niko nije očekivao.

Igrao se 27. minutu kada je levicom, iz prve, odbijenu loptu zakucao pod prečku, za produžetak sna u kojem „ušati“ pehar stiže na sever Italije.

Pre i posle toga je četa Đan Pjera Gasperinija uništavala PSŽ na svakom delu terena. Nejmar se brukao, promašio je dve šanse koje obično pretvara u gol. Kilijan Mbape je kasnije ušao jer je imao snage za pola sata, ali je ušao i junak Maksim Čupo-Moting.

Markinjos je sprečio eliminaciju, a pomenuti Čupo-Moting je sprečio produžetke i odveo PSŽ u polufinale, gde čeka boljeg iz duela Lajpcig – Atletiko Madrid (četvrtak, 21).

ATALANTA – PSŽ 1:2 (1:0)

Stadion: Luž – Lisabon. Bez gledalaca. Sudija: Entoni Tejlor (Engleska).

Strelci: Pašalić u 27. minutu za Atalantu, a Markinjos u 90. i Čupo-Moting u 90+3. za PSŽ.

Atalanta: Sportieljo – Toloi, Kaldara, Đimsiti (od 60. Palomino) – Hatebur, De Ron, Frojler, Gosens (od 82. Kastanj) – Gomez (od 59. Malinovski), Pašalić (od 70. Murijel) – Zapata (od 82. Da Riva).

PSŽ: Navas (od 79. Riko) – Kerer, Kimpembe, Silva, Berna – Markinjos, Geje, Erera – Nejmar, Ikardi (od 79. Čupo-Moting), Sarabija (od 60. Mbape).

Duel sa lisabonskog stadiona „Luž“ mogli ste da pratite uživo uz Nova.rs.

LIGA ŠAMPIONA, četvrtfinale

Sreda:

Atalanta – PSŽ 1:2 (1:0)

(Pašalić 27 – Markinjos 90, Čupo-Moting 90+3)

Četvrtak:

Lajpcig – Atletiko Madrid 21

Petak: Barselona – Bajern 21

Subota: Mančester siti – Lion 21

KRAJ! Kakav šok za Atalantu!

Imala je Atalanta kartu za polufinale, ali su tamo PSŽ odveli Markinjos i Čupo-Moting za samo tri minuta.

90+3′ GOOOOOOL! PREOKRET! VODI PSŽ

Izbacio je Nejmar Mbapea, on je sa levog krila u sredini pronašao Čupo-Motinga koji je lako sproveo loptu u mrežu i vodi PSŽ 2:1. Šok za Atalantu!

90′ GOOOOOOOL! PSŽ izjednačio

Ni Nejmar, ni Mbape, već Markinjos izvlači PSŽ sa ivice ponora i pogađa mrežu za 1:1. Kako su se samo izvukli Parižani sa ruba eliminacije…

82′ Poslednje dve izmene u Atalanti

Đan Pjero Gasperini je rešio da meč na terenu završe Kastanj i Da Riva, a na klupu su se preselili Zapata i Gosens.

80′ Nejmar, pa Mbape – nema gola

PSŽ je sve opasniji, ali odbrana Atalante odoleva… Golman Sportielo ukrotio je pokušaj Nejmara, dok je Mbape bio neprecizan prilikom prodora iskosa sa leve strane.

72′ Povređen Kejlor Navas, dve izmene Tuhela

Novi problem za Tomasa Tuhela, pored gola zaostatka, je povreda golmana Kejlora Navasa, ali je ipak ostao na terenu. Njega je trebalo da zameni Serhio Riko, koji se vratio na klupu, a ušli su Julijan Draksler i Leandro Paredes umesto Gejea i Erere.

67′ Žuti karton i za Toloija

Javna opomena i za kapitena Atalante, a PSŽ sve karte baca na ofanzivu.

60′ UŠAO MBAPE

Vreme je za Kilijana Mbapea – zamenio je Sarabiju, i sada će Mbape, Nejmar i Ikardi zajedno juriti izjednačenje.

U Atalanti dvostruka izmena, ušli su Malinovski i Palomino, a meč je završen za Papua Gomeza i Đimsitija.

58′ Umalo 2:0

Velika šansa za Atalantu… Prišunjao se Đimsiti prilikom centaršuta sa desne strane i sa druge statitve poslao loptu pored gola.

51′ Požuteo i De Ron

Obojica zadnjih veznih Atalante sada imaju žuti karton, pa bi Đan Pjero Gasperini uskoro mogao da posegne za nekom izmenom.

46′ Mbape se zagrevao

Kilijan Mbape se zagrevao u poluvremenu, trener Tomas Tuhel rekao je da bi mogao da izdrži 30 minuta i treba ga očekivati na terenu.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Može li Atalanta do čuda ili će PSŽ do velikog preokreta u borbi za polufinale?

POLUVREME – Ikardi ne može do lopte

Mauro Ikardi imao je svega 13 kontakta s loptom, što je najmanje od svih igrača na terenu računajući obe ekipe. Ujedno, napadač PSŽ nijednom nije imao loptu u kaznenom prostoru Atalante.

45′ POLUVREME

Nejmar se trudio, šutirao i promašivao, dok je Atalanta period bolje igre krunisala pogotkom Pašalića za jedini gol u prvom poluvremenu.

42′ Nejmar se bruka

Šta se dešava sa Nejmarom? Jeste mu lopta bila na levoj nozi, ali… Našao se oči u oči sa Sportielom iskosa sa leve strane i šutirao je očajno pored gola.

41′ Kasni Ikardi

Dobra šansa za PSŽ, pobegao je Sarabija čuvarima po levoj strani i oštro centrirao pred peterac, ali je Mauro Ikardi malo kasnio, dovoljno da ne ugrozi „Boginju“.

37′ Prvi žuti karton

Prvi je požuteo Đimsiti, defanzivac Atalante, zbog oštrog faula nad Ikardijem.

35′ Slobodnjak Nejmara, Sportielo siguran

Oprobao je Brazilac udarac iz prekida sa oko 26-27 metara, prebacio je živi zid, ali nije lopta bila dovoljno jaka, niti precizna da se savlada Sportielo.

32′ Bergamo živi za fudbal…

… zašto je to tako saznajte – OVDE.

30′ Slalom Nejmara – blizu

Sve je sam uradio, prošao je Nejmar kroz trojicu, četvoricu čuvara i sa distance šutirao malo pored leve stative. Ostaje 1:0 za Atalantu.

27′ GOOOOOOOOL! Vodi Atalanta

San zvani Liga šampiona i dalje živi… Dugo je trajala opsada gola Parižana, Duvan Zapata se borio, lopta je uz malo sreće došla do Marija Pašalića koji ju je iz prve poslao pod prečku gola Navasa za 1:0.

19′ Nejmar nije znao šta želi

Niti je šutirao, niti je centrirao Brazilac, a odlično je prošao po levoj strani. Ipak, lopta je otišla daleko od Ikardija, a nedovoljno blizu gola da ugrozi Sportiela.

13′ Haos pred golom Navasa

Kako samo napada Atalanta, ekipa iz Bergama maltretira odbranu Parižana, a poslednji je Kaldara naterao Navasa na odbranu.

11′ Druga dobra prilika za Atalantu

Odmah pokazuje Atalanta kakav fudbal igra ove sezone… Papu Gomez je uvideo na desnoj strani Hatebura koji je udarcem glavom stavio na muke Navasa.

6′ Reakcija Mbapea na šansu i promašaj Nejmara

Verovatno je francuski fudbaler već video loptu u golu Atalante…

3′ Veliki promašaj Nejmara

Au… Ikardi je otvorio kontru koju je uspešno istrčao Nejmar, ali je Brazilač očajno šutirao pored stative iz odlične pozicije. U samo 30-tak sekundi po jedna odlična prilika na obe strane.

3′ Gomez u prvoj šansi

Nešto više od 120 sekundi bilo je potrebno Atalanti da stvori prvu šansu u kojoj se našao Papu Gomez, ali je Kejlor Navas ukrotio njegov šut.

1′ POČELA JE UTAKMICA

Uoči samog početka održan je minut ćutanja kako bi se odala počast svim žrtvama koronavirusa.

20.56 Ekipe su spremne i za meč na Tviteru

20.53 Može li Atalanta kao Viljareal 2006?

Atalanta bi mogla da bude prvi debitant u Ligi šampiona koji se domogao polufinala još od Viljareala, pošto je španski tim taj podvig zabeležio u sezoni 2005/2006.

20.49 Papu Gomez glavni u Bergamu

Jedan od najopasnijih igrača Atalante biće sigurno Papu Gomez. Ove sezone je postigao 8 golova i dodao 18 asistencija na 42 meča.

20.46 Nejmar i Ikardi su paklen tandem

Napad PSŽ predvode Nejmar i Mauro Ikardi, koji su zajedno postigli 42 gola ove sezone kada su bili starteri, a to je bio slučaj na 57 utakmica.

20.40 Poruka Josipa Iličića

Jedan od najboljih fudbalera Atalante, Josip Iličić, zbog privatnih problema nije sa ekipom, već je dobio dozvolu kluba da se vrati u Sloveniju, odakle je poslao kratku i jasnu poruku – „Forza“.

View this post on Instagram

Forzaaaa??????❤️

A post shared by Josip Ilicic Jojo (@ilicic72) on

20.28 Pogled na stadion

Ovako izgleda stadion „Luž“ u Lisabonu, poprište prvog meča četvrtfinala Lige šampiona. Glavni sudija biće Entoni Tejlor iz Engleske.

20.20 Mbape na klupi

Očekivano, Kilijan Mbape je na klupi, jer nije dovoljno oporavljen da se nađe u startnih 11 Pari Sen Žermena, pa će „svece“ predvoditi Nejmar.

20.19 SASTAVI

Atalanta: Sportielo – Toloi, Kaldara, Đimsiti – Hatebur, De Ron, Frojler, Gosens – Gomez, Pašalić – Zapata.

PSŽ: Navas – Kerer, Kimpembe, Silva, Berna – Markinjos, Geje, Erera – Nejmar, Ikardi, Sarabija.

20.16 Navijači oko stadiona „Luž“

Poznato je da će se sve utakmice Lige šampiona u Lisabonu igrati pred praznim tribinama, ali to nije smetalo navijačima Atalante da se okupe ispred „Luža“ i pruže podršku voljenom timu – čekali su da prođe autobus sa igračima italijanske ekipe.