Fudbaleri Sevilje i Bajera iz Leverkuzena izborili su plasman u četvrtfinale Lige Evrope. Španci su savladali Romu sa 2:0, dok je Bajer kod kuće pobedio Rendžers sa 1:0.

Sevilja i Roma u martu, zbog prekida sezone, nisu uspeli da odigraju prvi meč osmine finala, pa je UEFA naknadno odlučila da umesto dva, gledamo jedan meč i to na neutralnom terenu, na MSV stadionu u Duizburgu.

Sevilja se u tim okolnostima očigledno bolje snašla, bila je mnogo bolja i na kraju zasluženo overila vizu za osam najboljih.

Roma, sa novim vlasnicima, „Fridkin grupom“, koja je kupila akcije kluba za 581 milion evra, razočarala je.

Od početka su izabranici trenera Đulena Lopetegija bili konkretnini i opasniji po gol protivnika i ta inicijativa im se isplatila u prvih 45. minuta kada su stekli prednost.

Povela je Sevilja u 22. minutu. Serhio Regilon je Dobio je loptu na tridesetak metara od gola, krenuo u nezadrživ prodor i sa desetak metara iskosa sa leve strane matirao je Pau Lopeza.

Sve je bilo završeno u finišu prvog dela. Sudija Kujpers je dao prednost, nije video faul nad Edinom Džekom, Španci su krenuli u brzu kontru.

Meksikanac Lukas Okampos je protutnjao po desnoj strani, došao do gola, a onda rutinski poslužio En Nezirija koji je tako postavio konačnih 2:0.

U drugom delu poništen je gol Žila Kundea u 73. minutu, bio je za malo u zaleđu odbrane Rimljana, tako da se ništa nije promenilo.

Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta, dobio je žuti karton za oštriji start u finišu prvog poluvremena.

Sascha Schuermann

U Leverkuzenu, Bajeru je bio olakšan posao jer je prvi meč zimus u Škotskoj dobio sa 3:1.

Izabranici Petera Boša su i pored toga bili bolji i razigraniji, Rendžers je za 90 minuta imao bukvalno jednu priliku, a s druge strane Kai Haverc je pogodio prečku i još dva puta odlično pripretio.

Momenat odluke viđen je u 51. minutu, Aranguiz je fantastičnim pasom sa sredine terena proigrao Musu Dijabija koji je sa desetak metara bio neumoljiv, pogodio je gornji levi ugao za konačnih 1:0.