Fudbaleri Sevilje pravi su specijalisti u Ligi Evrope i nekadašnjem Kupu UEFA. Špancima je ovo šesti plasman u finale takmičenja UEFA, dok je Junajted porazom od 2:1 izgubio i treće polufinale u sezoni.

Zanimljivo je da je Sevilja do sada pet puta pobeživala i imaće šansu da nastavi stopostotan učinak, a sa kim će igrati znaće za 24 časa, kada se završi drugo polufinale između Intera i Šahtjora.

Izabranici Đulena Lopetegija su uz to nastavili sjajnu seriju, imaju osam pobeda u poslednjih devet mečeva, a uz to su neporaženi u svim takmičenjima na 20 mečeva uzastopno.

S druge strane, čini se da je za Junajted polufinale postalo pomalo ukleta stvar. Jer, izabranici Olea Gunara Solskjera su izgubili u čak tri i to u samo jednoj sezoni!

Mančester siti ih je zimus zaustavio u polufinalu Liga kupa, nedavno u julu su poraženi na Vembliju od Čelsija (3:1), a sada su i na evro-frontu zastali na pretposlednjem stepeniku, od Sevilje (2:1).

Nikome od engleskih klubova nije uspelo da izgubi tri polufinala u jednoj sezoni.

Statistika kaže da je ovo treća sezona Junajteda bez osvojenog trofeja. To je najduži niz bez srebrnine još od četvorogodišnjeg niza koji su imali od 1985. do 1989. godine.

Uz to, poraz Junajteda označaio je lošu godinu za engleske klubove u Ligi šampiona i Ligi Evrope.

Prošle godine su u imali četiri tima u samoj završnici, sada nijedan. Liverpul i Totenhem su igrali finale Lige šampiona, a Čelsi i Arsenal su igrali finale Lige Evrope.

Tako se dogodilo da Engleza nema u jednom finalu prvi put od sezone 2014/15.