Glazgov Rendžers Bajer Leverkuzen
Slavlje fudbalera Bajera u Glazgovu Foto: Reuters/Lee Smith

Pobede Bajera iz Leverkuzena u Glazgovu 3:1 i Šahtjora rezultatom 2:1 na gostovanju Volfzburgu, odnosno remi Olimpijakosa i Vulverhemptona (1:1) epilog je prvih mečeva osmine finala Lige Evrope.

I posle ovih duela od 21 čas, jasno je koliko su se gosti častili u borbama za četvrtfinale Lige Evrope. Viđena je samo jedna pobeda domaćina i čak četiri gostiju na ukupno šest utakmica, jer su dve odložene.

Pisana je i istorija drugog po jačini klupskog takmičenja…

Volfzburg je stradao na svom terenu jer je poražen od Šahtjora – 1:2. I prvi put se dogodilo da su obe ekipe promašile po penal u prvom poluvremenu na jednom meču Lige Evrope.

Trenutak kada je Veghorst promašio penal Foto: REUTERS

Najpre je Kovalenkov mlak šut sa bele tačke uhvatio golman domaćeg tima Kastels, a pred sam odlazak na odmor Veghorst takođe nije bio precizan sa „kreča“ – okliznuo se i poslao loptu visoko iznad prečke.

Inače, Šahtjor je poveo udarcem glavom Moraeša, da bi Bruks na isti način, posle kornera, poravnao na 1:1.

Za pobedu tima iz Donjecka pobrinuo se Antonio tako što se bacio i, takođe glavom, prosledio loptu u mrežu nakon što je Alan Patrik iz slobodnjaka uzdrmao prečku.

Slavlja nije bilo ni u Atini. Olimpijakos je na svom stadionu, pred praznim tribinama, ostao sa desetoricom već posle pola sata, u remiju sa Vulverhemptonom1:1.

Prazne tribine stadiona „Karaiskakis“ Foto: EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Ruben Semedo je neoprezno, kao poslednji igrač odbrane, napravio faul u gol šansi i dobio direktan crveni karton. Ipak, Vulvsi nisu iskoristili brojčanu prednost, već su Pirejci stigli do vođstva.

Igrao se 54. minut kada je Giljerme posle dobre akcije po desnoj strani zavrnuo loptu u peterac odakle El Arabiju nije bilo teško da zatrese mrežu.

Nije taj rezultat dugo bio na snazi, jer je u 67. minutu premijerligaš izjednačio. I to kako – Pedro Neto je šutirao snažno sa oko 30 metara, posle kratkog dodavanja Mutinja iz prekida, a Buhalakis je skrenuo loptu dovoljno da prevari svog golmana Hosea Saa.

Nemoćan je bio Stiven Džerard Foto: EPA-EFE/ROBERT PERRY

Publike je bilo na „Ajbroksu“ u Glazgovu, ali nisu se radovali navijači Rendžersa pošto je Bajer slavio sa 3:1 i ima odličan rezultat pred revanš u Leverkuzenu.

Bundesligaš je poveo penalom Kaija Haverca, dok je prednost gostiju udvostručio Aranguiz.

Ipak, kakvu-takvu nadu Rendžersu vratio je Edmundson pogotkom u 75. minutu, ali je ona raspršena pred sam kraj.

Dijabi je kružio oko kaznenog prostora „policajaca“ i u njemu pronašao Bejlija, a on je sjajnim udarcem iskosa sa leve strane prebacio loptu u dalji ugao za konačnih 1:3 usred Glazgova.