Fudbaleri Intera drugi su finalista Lige Evrope, pošto su u meču na „Merkur špil“ sreni u Dizeldorfu deklasirali Šahtjor iz Donjecka sa 5:0.

Bila je to sjajna partija Italijana koji su u svemu nadvisili protivnika i otuda će zasluženo na megdan Sevilji u finalu koje je na programu u petak.

Inter je uoči ovog duela svakako bio favorit, ali trebalo je to pokazati i na terenu.

Trener Antonio Konte je ostavio na klupi igrače poput Milana Škrinjara, Aleksisa Sančesa i Kristijana Eriksena, ali imao je na terenu dobvoljno jak tim da ostvari njegove naume.

IZ MINUTA U MINUT: Inter lako do finala, Italijani deklasirali Šahtjor (5:0)

Meč je počeo prilično mirno, bez velih šansi, da bi posle prve prave, u 19. minutu Inter stigao do vođstva.

Golman Ukrajinaca, Pjatov, loše je ispucao loptu, ona je došla na 30 metara od gola do Nikola Barele, koji je prošao po desnom boku i sjajno centrirao.

Za igrača kao što je Lautaro Martines, pravi poklon, reagovao je glavom sa ivice peterca i savladao golmana Šahjtora – 1:0.Do kraja poluvremena, Lukaku i Danilo D‘Ambrosio su u 26. minutu mogli da postignu drugi gol, ali su zasmetali jedan drugom, dok s druge strane, igrači Šahtjora nisu imali rešenje kako da otključaju bravu Intera.

Nekako bi i došli do završne trećine, ali nisu imali ideju kako da stvore šansu.

Pripretili su dva puta udarcima, preko Moraeša i Markosa Antonija, ali u prvih 45 minuta nisu uputili udarac u okvir gola „nero-azura“.

Ako su u prvom delu nešto i usleli da urade, u drugom nisu baš ništa i Inter je lako stigao do velike i ubedljive pobede.

U 64. minutu posle kornera Danilo D‘Ambrosio je pogodio glavom za 2:0, da bi u 74. i 78. na scenu stupili napadači, Lautaro Martines i Romelu Lukaku.

Prvo je Argentinac preciznim udarcem sa 16 menata pogodio levi donji ugao, a onda je četiri minuta kasnije proigrao Lukakua i on nije mogao da promaši sa nekih desetak metara iskosa sa desne strane.

Nije se Belgijanac zadovoljio, u 84. minutu je sa gotovo iste pozicije ponovo pogodio za konačnih 5:0.