Nemanja Maksimović protiv Intera; Foto: EPA-EFE/Lars Baron

Inter je savladao Hetafe 2:0 i plasirao se u četvrtfinale Lige Evrope, dok je Mančester junajted posle preokreta dobio LASK 2:1 u revanšu i sa ukupno 7:1 otišao među osam najboljih.

Inter i Hetafe su bili jedini par koji nisu odigrali prvi duel, zbog koronavirusa. Početak konačnog obračuna na neutralnom terenu u Gelzenkirhenu pripao je gostima iz Španije, odličan je bio i Nikola Maksimović, ali su ostali praznih šaka na kraju.

Imao je sprski vezista vrlo dobar pokušaj glavom već u drugom minutu, međutim, Handanović je sjajno intervenisao u svom stilu.

Vodio je Maksimović žestoku borbu sa rivalima na sredini terena, trpeo udarce i do 58. minuta, kada je zamenjen, bio najbolji na teren u dresu Hetafea.

Inter je počeo da se budi sredinom prvog dela i u 33. minutu Lukaku je postigao vodeći gol. Odbio je čuvara od sebe i iskosa sa leve strane pogodio dalji ugao za 1:0.

Mogao je Hetafe lako do izjednačenja, ali je 38-godišnji Molina promašio penal – poslao je loptu pored gola sa bele tačke. Kaznio je to rezervista Kristijan Eriksen i prisebno reagovao za konačnih 2:0.

Kraj evropske odiseje za španski tim, Inter je pokazao klasu i igraće za polufinale sa Bajer Leverkuzenom ili Rendžersom.

Mančester junajted je sa daleko manje briga ugostio LAKS u revanšu, jer je u Austriji slavio sa 5:0. Zato je Ole Gunar Solskjer mogao i da odmori glavne adute, pošto je četvrtfinale bili na dohvat ruke.

Tamo su se „crveni đavoli“ i plasirali ukupnim rezultatom 7:1. Utakmicu je obeležio Vajzinger majstorskim pogotkom iz 55. minuta, ali je Lingard sprečio poraz domaćina na Old Trafordu i najavio preokret.

Da se među osam najboljih prođe u velikom stilu pobrinuo se Antoni Marsijal dva minuta pre kraja i time zvanično zakazao duel sa Kopenhagenom koji je izbacio Bašakšehir.