Bazel i Vulverhempton poslednje su dve ekipe koje su izborile plasman u četvrtfinale Lige Evrope.

Švajcarsi su posle 3:0 iz prvog meča u Frankfurtu protiv Ajntrahta, bili bolji i u revanšu kod kuće (1:0), dok je istim rezultatom ekipa Vulverhemptona savladala Olimpijakos.

U Bazelu na „Sent Jakobu“ nije bilo previše neizvesnosti. Švajcarci su veliki deo posla odradili zimus kada su bili ubedljivi na strani, sada su imali samo overu četvrtfinalne vize.

Da na golu gostiju nije bilo odličnog Kevina Trapa, moglo je biti i gore za Ajntraht, ali sve u svemu, Bazel je više pokazao.

Gol odluke u ovom meču pao je u 88. minutu, vezista Fabijan Frej se prosto prošetao kroz odbranu Ajntrahta i savladao Trapa za konačnih 1:0.

U timu ekipe iz Frankfurta igrao je reprezentativac Srbije Filip Kostić koji je imao nekoliko pokušaja, pre svega iz prekida za 90 minuta.

U timu Bazela na golu je bio Đorđe Nikolić.

Na „Molinou“ Vulvsi su vodili veliku bitku sa Atinjanima i na kraju slavili minimalnu pobedo od 1:0.

Raul Himenez je bio strelac jedinog gola u devetom minutu i to iz jedanaesterca.

Olimpijakosu je u 17. minutu poništen gol, sudije su uz pomoć VAR-a presudile da je Madi Kamara bio u ofsajdu.

Tako će se u četvrtfinalnim mečevima 10. i 11. avgusta u Nemačkoj sastati: Mančester junajted – Kopenhagen, Inter – Bajer, Vulverhempton – Sevilja i Bazel – Šahtjor.