Fudbaleri Fulama poraženi su sa 3:0 u derbiju 39. kola Čempionšipa, na gostovaju Lids junajtedu. Tako su momci iz Londona nastavili da gube korak u borbi za drugu poziciju koja direktno vodi u Premijer ligu.

Kako stvari stoje, Fulam će se po svemu sudeći igrati u plej-ofu za ulazak u elitno društvo, pošto im je u poslednja tri kola ovo bio drugi poraz, prethodno su izgubili od Brentforda.

Mitrović je bez ikakve dileme mogao da dobije crveni karton kada je u drugom minutu laktom udario u predelu lica domaćeg igrača posle duela za loptu – izvukao se bez javne opomene!

Da se gostima ne piše dobro moglo se naslutiti već u desetom minutu meča kada je Patrik Bamford doveo Lids u vođstvo.

U 33. minutu, reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović je izgubio nerve, posle prekida bio je u duelu za loptu pred golom domaćina, srušen je, ali je sudija odmahnuo pokazavši da nema penala.

Mitrović je ušao u verbalni duel sa sudijom, malo je nedostajalo da mu bude pokazan karton, ali sve u svemu, odluka nije promenjena.

Do kraja, Lids je u 56. minutu poveo sa 2:0 preko Ezgjana Alioskog, da bi Džek Harison pogodio za konačnih 3:0 u 71. minutu susreta.

Mitrović je odigrao ceo meč za goste iz Londona, ali nije imao zapaženiji učinak jer su odbrambeni igrači Lidsa dobro obavili posao.