Fudbaleri Barselone pobedili su na gostujućem terenu Viljareal sa 4:1, u utakmici 34. kola španskog prvenstva i smanjili zaostatak za prvoplasiranim Real Madridom na četiri boda.

Barselona je povela već u trećem minutu autoglom Pau Fransiska Toresa, a izjednačio je Đerar Moreno 11 minuta kasnije.

Nije prošlo mnogo, igrao se 20. minut kada su gosti poveli pogotkom Luisa Suaresa posle asistencije Lionela Mesija, a treći gol postigao je Antoan Grizman u 45. minutu, kada je ponovo asistent bio Mesi.

Najbolji igrač Barselone je u 69. minutu postigao gol, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Ansu Fati u 87. minutu, on je postigao 9.000 gol u istoriji Barselone.

Barselona je tako prekinula niz od dva remija i smanjila je zaostatak za vodećim Real Madridom na četiri boda. Real ima 77, a Barselona 73 boda.

Viljareal je ugrozio šanse za plasman u Ligu šampiona, pretrpeo je 12. poraz i peti je na tabeli sa 54 boda. Tri boda više, ali i utakmicu manje ima Sevilja na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Prethodno, meč Osasune i Hetafea završen je bez golova, dok je Leganes kao gost pobedio Espanjol sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Džonatan Silva u 53. minutu.