Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Majorku sa 3:0 (2:0), u prvoj utakmici 34. kola španskog prvenstva.

Klub iz Madrida je trijumfom na „Vanda Metropolitanu“ osvoji veoma značajne bodove u trci za plasmanom koji ih vodi u Ligu šampiona.

Bila je to 16. pobeda „jorgandžija“ i četvrta u poslednjih pet mečeva tako da će trener Dijego Simeone imati svakako razloga da bude zadovoljan.

Prvo poluvreme obeležio je dvostruki strelac, Alvaro Morata. Prvo je u 29. minutu iz penala doneo prednost domaćinu, da bi potom u četvrtom minutu nadoknade prvog dela, sjajno pratio akciju Kokea po desnoj strani, nije mu bilo teško da sa svega nekoliko metara zatrese mrežu Majorke.

Već tada je bilo jasno da će Majorka teško stići do preokreta. Do kraja, u listu strelaca se upisao i Koke koji je u 79. minutu šutirao sa 18 metara, a lopta je na putu ka golu pogodila protivničkog igrača, promenila smer i završila u mreži.

Majorka je sebi značajno smanjila šanse za opstanak u ligi i posle 21. poraza nalazi se u zoni ispadanja na 18. mestu sa svega 29 bodova.