Fudbaleri Kopenhagena su priredili veliko iznenađenje i eliminisali Bašakšehir iz Lige Evrope!

Danski predstavnik je imao jedan gol zaostatka u odnosu na prvi meč osmine finala, ali je uspeo da tu razliku anulira i na kraju stekne pravo da nastavi takmičenje.

Konačan ishod je bio ubedljiv – 3:0 za Kopenhagen!

Domaći tim je u velikom stilu izašao na teren i već u četvrtom minutu meča je stekao prednost.

Strelac gola je bio Jonas Vind, posle briljatnog centaršuta Giljerma Varele.

Turski šampion je prvu pravu priliku imao tek u 44. minutu preko Edina Višće, ali su stvari krenule nizbrdo već u sedmom minutu nastavka.

Mehmet Topal je neoprezno reagovao u kaznenom prostoru i omogućio jedanaesterac koji je realizovao Vind, za svoj drugi pogodak, posle čega je Topal ustupio mesto srpskom fudbaleru Danijelu Aleksiću.

Ofanziva ka golu protivnika je ostavila mnogo prostora igračima Kopenhagena, a to je iskoristio Rasmus Falk, koji je pretrčao gotovo polovinu terena i plasirao loptu u donji levi ugao gola turskog tima.

U daljem toku takmičenja Kopenhagen će se sastati sa Mančester junajtedom, koji pred revanš sa ekipom LASK ima velikih 5:0 prednosti.