Vladimir Ivić, nekadašnji fudbaler Partizana, niže uspehe kao trener i to sa ekipom Makabija iz Tel Aviva, sa kojom je osvojio je drugu uzastopnu titulu prvaka Izraela.

Makabi je u utakmici 33. kola na svom terenu pobedio ekipu gradskog rivala Hapoela sa 3:0 i tako potvrdio osvajanje 23. titule prvaka.

Koliko su bili ubedljivi i koliko je Ivić beležio dobre rezultate najbolje svedoči činjenica da njegov tim nije poražen, imaju 24 pobede i devet remija, a primili su svega osam golova!

Ivić je u Izrael došao iz Grčke gde je u sezoni 2016/17 vodio ekipu PAOK-a. Ispostavilo se to kao veoma dobar potez.

Na meču u Tel Avivu sve bitno se dogodilo u poslednjih 23 minuta. Prvo je u 67. minutu Nik Blekmen iz penala pogodio za vođstvo Makabija, da bi Eitan Tibi devet minuta pre kraja povisio na 2:0.

Gosti su u 88. ostali sa desetoricom zbog isključenja Emanuela Boatenga, da bi minut kasnije Itaj Šehter postavio konačan rezultat od 3:0.