Ilicic

Napadač Atalante Josip Iličić je postao jedini fudbaler u istoriji Lige šampiona koji je postigao četiri gola na gostujućem terenu.

Slovenac je odigrao briljantnu partiju na stadionu „Mestalja“ protiv Valensije, gde je njegova ekipa ostvarila pobedu rezultatom 4:3.

Iličić je prva dva gola postigao iz jednaesteraca u trećem i 43. minutu utakmice, da bi potom dva puta bio strelac i u drugom poluvremenu, u 71. pa 82. minutu.

On je od početka godine postigao 14 golova u svim takmičenjima, što je više od svih igrača iz Liga petice.

Pored Iličića, samo su Simone Inzagi, dvaput Lionel Mesi, Mario Gomez i Robert Levandovski uspeli da postignu četiri gola na jednom meču Lige šampiona.

Ofanzivac Atalante je u ovoj godini postigao dva het-trika i postao je prvi Slovenac koji je to učinio u Ligi šampiona.

Vredi istaći i da je Iličić četiri pogotka postigao iz četiri šuta u okvir gola Valensije.

Jednostavno, briljantna forma 32-godišnjaka rođenog u Prijedoru.