Nemačka i fudbal u doba korone - posle 66 dana pauze nastavljena je sezona u Bundesligi, u uslovima na koje niko nije navikao. Najbitnije je da se lopta konačno zakotrljala.

Pet mečeva u popodnevnom programu 26. kola donelo je dosta interesantnih momenata, ali je sasvim jasno da ni fudbaleri, posle tolike pauze nisu mogli da pruže najviše što mogu, što je sasvim očekivano.

Najviše pažnje svakako je privkao derbi Rura između Borusije iz Dortmuda i Šalkea.

Tribine „Signal Iduna parka“, koje su gotovo svake nedelje kada se na stadionu igra, ispunjene sa 80.000 gledalaca, delovale su sablasno.

Na njima su, shodno novim pravilima, sedeli rezervni igrači dva tima, a ono što je najneobičnije jeste da se moglo čuti kako treneri glasno daju uputstva svojim igračima.

Kako god bilo, Dortmund je obeležio popodne lakom i ubedljivom pobedom nad „kraljevskoplavima“ od 4:0, u meču koji su obeležili dvostruki strelac Rafael Gereiro i Norvežanin Erlin Holan.

Tako su „milioneri“ nastavili tamo gde su stali sedmog marta, kad su pobedili imenjaka iz Menhengladbaha sa 2:1. Bila je ovo peta uzastopna pobeda Dortmunda kojom su potvrdili spremnost da se do kraja bore za titulu u Bundeslgi sa šampionom Bajernom koji igra u nedelju.

Dortmund je poveo u 29. minutu preko januarskog pojačanja, Erlina Holana koji je postigao i svoj 13. gol na 14 utakmica u dresu „milionera“.

Tako je sjajni napadač nastavio sa serijom odličnih igara potvrdivši da je klub napravio sjajan potez kada ga je zimus doveo iz Salcburga.

Holan nije bio samo u ulozi strelca, on je bio asistent kod drugog gola Rafaela Gereira koji je prvi put mrežu zatresao u 45. minutu, a potom na dodavanje Norvežanina i u  63. minutu. Bila je to sjajna kombinacija dvojice igrača, ofsajda nije bilo, a a Gereiro je vešto zafelširao loptu i mreža se zatresla.

I Torgan Azar je uspeo da se upiše u listu strelaca, on je mrežu Šalkea zatresao u 48. minutu.

U timu iz Gelzenkirhena svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Srbije Matija Nastasić.

Pobedu je slavila i Herta i to kao gost u Hofenhajmu (3:0). Bilo je to sjajno popodne tima iz Berlina u kojem je svih 90 minuta odigrao još jedan srpski reprezentativac, Marko Grujić.

Herta je povela autogolom Akpogume u 58. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Vedad Ibišević povisio na 0:2. Tačku na pobedu Herte stavio je Kunja pogotkom u 74. minutu.

Lajpcig i Frajburg su podelili plen (1:1), dok golova nije bilo na susretu između Fortune Dizeldorf i Paderborna.

Zato je uzbuđenja i to u samom finišu bilo u Augzburgu gde je Volfsburg u poslednji čas uspeo da stigne do sva tri boda.

Renato Štefen je u 43. minutu doneo prednost „vukovima“, da bi Tin Jedvaj izjednačio u 54. minutu.

Kada se očekivalo da sudija odsvira kraj, u nadoknadi vremena, Danijel Ginček je bio snalažljiv i tako je Volfsburg stigao do tri boda.