Neposredno po povratku fudbala u Hrvatskoj podigla se velika prašina, a povod je niz spornih momenata na utakmici Hajduka iz Splita i Intera iz Zaprešića.

Susret je završen pobedom Hajduka (2:1), a Splićani su do celog plena stigli posle preokreta, nakon što su na odmor otižli uz gol zaostatka.

Drugo poluvreme obeležio je niz spornih odluka, a ključni detalji bili su ponovljeni penal u 60. minutu i pobedonosni pogodak u sedmom minutu nadoknade.

Gosti su u 37. minutu poveli pogotkom Mamuta, ali je 20 minuta kasnije saigračima posao otežao Soldo koji je zaradio diraktan crveni katon. Isključenje defanzivca predstavljalo je samo nagoveštaj puta ka ponoru Intera koji je potom kapitulirao sa bele tačke.

Upravo jednaesterac Hajduka privukao je posebnu pažnju, jer je dosuđen tek posle pet minuta većanja uz VAR da li je lopta napustila teren.

Kompletnu konfuziju produbila je odluka glavnog arbitra da jedanaesterac bude ponovljen posle odbrane Matkovića, a Caktaš je iz drugog pokušaja bio precizniji i tako doneo je izjednačenje domaćinu.

Potpuni preokret viđen je tek u sedmom minutu sudijske nadoknade kad je Dimitrov golom stavio tačku na susret.