Fudbaleri Lajpciga i Herte remizirali su u izuzetno zanimljivom i sadržajnom meču 28. kolu Bundeslige 2:2 (1:1). Gosti iz Berlina poveli su preko Marka Grujića, ali je favorizovani tim Julijana Nagelsmana uspeo da preokrene rezultat u svoju korist, da bi Kšištof Pjontek s bele tačke postavio konačan rezultat.

Fantastično je Herta otvorila meč u Lajpcigu, poveli su posle kornera kada je mrežu domaćina iz volej udarca zatresao povremeni srpski reprezentativac Marko Grujić.

Sjajni vezista bio je najprisebniji u devetom minutu posle centaršuta Marvina Platenharda. Ipak, već u 24. minutu meča, koji je odigran pred praznim tribinama, izjednačio je Lukas Klosterman. Bio je to ujedno i rezultat kojim se otišlo na pauzu.

U nastavku se očekivalo da Lajpcig „slomi“ otpor motivisanog rivala iz Berlina, ali su dva žuta kartona i isključenje Halstenberga to ozbiljno doveli u pitanje. Kada su mnogi pomislili da bi Herta koja je „pokazala zube“ od samog starta mogla do iznenađenja, na scenu je stupio Patrik Šik.

Jedan sasvim prosečan udarac levom nogom s 18 metara i katastrofalna reakcija norveškog golmana Jarstejna, omogućili su Lajpcigu da dođe do preokreta. Mirisalo je na novu „trojku“ Lajpciga, ali je neoprezan start Ademole Lukmana obezbedio penal Herti, koji je bez problema realizovao Kšištof Pjontek.

Tim iz Berlina tako je iščupao bod na jednom od najtežih gostovanja u Bundesligi.