Posle tri poraza fudbaleri Rome su uspeli da stignu do trijumfa u italijanskoj Seriji A i savladali su Parmu sa 2:1.

Rimska ekipa je time stigla do pete pozicije koja vodi direktno u Ligu Evrope.

Stvari nisu dobro krenule po „Vučicu“ pošto je gost preko Juraja Kucke u devetom minutu utakmice iz penala poveo.

Izjednačenje je doneo Henrik Mktarjan u 43. minutu, a on je potom u 57. asistirao Žordanu Vertutu za kompletan preokret.

Od 67. minutu u ekipi Rome se našao kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov.

Seriju od tri meča bez poraza prekinula je Bolonja, neuspehom na domaćem terenu u duelu sa Sasuolom.

U 82. minutu je crveni karton dobio trener Siniša Mihajlović, zbog burnih protesta i uvreda izrečenih na račun sudije.

Meč je završen rezultatom 2:1 u korist gostujuće ekipe.

Crveni karton za trenera je viđen i u duelu Atalante i Sampdorije.

U 63. minutu su oba trenera, Đanpjero Gasperini i Klaudio Ranijeri dobili po žuti karton, a trener Sampdorije je tri minuta kasnije i isključen.

Meč je rečen golovima Rafaela Toroija i Luisa Murijela u 75, odnosno 85. minutu, za pobedu Atalante od 2:0.

Breša je bila na dobrom putu da iznenadi ekipu Torina, povela je, ali je potom primila tri gola i izgubila sa 3:1.

Za Torino je od 80. minuta nastupio reprezentativac Srbije Saša Lukić.

Trijumf na gostujućem terenu je ostvario Napoli, sa 2:1 protiv Đenoe, dok su Fjorentina i Kaljari odigrali meč bez golova.