U nedelju uveče održan je žreb za polufinale FA Kupa u kojem će snage odmeriti Mančester junajted i Čelsi, dok je Mančester siti pobedom nad Njukaslom (1:0) zakazao meč sa Arsenalom.

Vrhunski fudbal očekuje se u polufinalu pomenutog takmičenja, a žreb je obavljen na poluvremenu utakmice Njukasl – Mančester siti, gde su gosti imali prednost posle prvih 45 minuta golom Kevina de Brujnea s bele tačke.

Kuglice je izvlačio Alan Širer u improvizovanom studiju uz mere držanja distance. Legendarni napadač „svraka“ i reprezentacije Engleske, praktično je sav posao obavio sam.

A posao za „građane“ Pepa Gvardiole u četvrtfinalu FA Kupa na „Sent Džejms Parku“ obavili su Belgijanac Kevin de Brujne i Rahim Sterling – 0:2 (0:1).

Podsetimo, prethodno je Arsenal savladao Šefild junajted, Čelsi je minimalcem stigao do trijumfa nad Lesterom, dok je u subotu posle produžetaka Mančester junajted eliminisao Norič (2:1).