Fudbaleri Arsenala pobednici su FA kupa po 14. put pošto su u velikom finalu na stadionu "Vembli" pobedili ekipu gradskog rivala Čelsija sa 2:1 (1:1).

Bio je to završni meč za ovu sezonu na Ostrvu i pobeda Arsenala posle jednog uzbudljivog meča u kojem je bilo svega, i golova, i kontroverznih odluka sudija i iskuljučenja, ali nažalost i povreda igrača.

Izabranici Mikela Artete su tako došli do prvog trofeja u ovom takmičenju posle sezone 2016/17. i obezbedili su učešće u Ligi Evrope.

Meč je bolje počeo Čelsi, koji je veoma rano stekao prednost, tačnije već u petom minutu.

Olivije Žiru je odlično proigrao Kristijana Pulišića, a Amerikanac je bio umešan pred golom, lako je zatresao mrežu Arsenala za 0:1.

Dvadeset minuta kasnije – izjednačenje. Guranje Aspilikuete i Obamejanga sudija Entoni Tejlor je okarakterisao kao prekršaj za penal, mada je utisak da je faul počeo pre linije kaznenog prostora, svejedno, Obamejang je bio precizan i Arsenal je izjednačio.

Početkom drugog dela, problem za Čelsi, povreda Kristijana Pulišića u 49. minutu. To kao da je najavilo preokret, pa je Arsenal zaista uspeo da dođe do drugog, ispostavilo se i pobedonosnog gola.

Opet je u glavnoj ulozi bio Obamejeng, igrao se 67. minut kada je udarcem sa desetak metara savladao Vilija Kabaljera.

Četiri minuta kasnije, jeftin potez Matea Kovačića, drugi žuti karton i Čelsi je od tog momenta jurio minus sa desetoricom.

Ništa se ozbiljnije nije dešavalo do kraja osim što je sudija Tejlor produžio meč zbog silnih prekida za celih 14 minuta.