Ukrajinac
Artem Bjesedin slavi gol pored Gaćinovića; Foto: Srđan Stevanović/Starsport

Ukrajinski fudbaler i napadač kijevskog Dinama, Artem Bjesedin, suspendovan je do 19. decembra ove godine zbog dopinga, a u novembru 2019. bio je strelac za svoju reprezentaciju na gostovanju Srbiji - 2:2.

U toj utakmici odigranoj 17. novembra prošle godine na stadionu „Rajko Mitić“, Bjesedin je ušao sa klupe u 77. minutu umesto Viktora Cigankova i sprečio poraz Ukrajine.

„Orlovi“ su dva puta vodili, najpre preko Dušana Tadića u devetom minutu, Jaremčuk je u 32. zatresao mrežu za 1:1, a Aleksandar Mitrović se u 56. pobrinuo za 2:1.

I bila je Srbija nadomak pobede koju joj je Bjesedin „ukrao“…

Igrao se treći minut nadoknade kada je rezervista selektora Andreja Ševčenka na dodavanje Jarmolenka sa desnog krila nekako sproveo loptu iza leđa Rajkovića. Taj gol možete pogledati na snimku od 15:25.

Ovog utorka BBC prenosi kako je Bjesedin pao na doping testu urađenom u novembru 2019. Napadač kijevskog Dinama bio je akter meča na gostovanju Malmeu u Ligi Evrope, 28. novembra, posle kojeg je sproveden na test.

On je privremeno suspendovan od 19. decembra na godinu dana i sada mu je kazna potvrđena, a on nije uložio žalbu.

Zato nije isključeno da je Bjesedin i na Marakani nastupio stimulisan nedozvoljenim sredstvima, samo je nedugo kasnije testiran.

Prema pravilima, fudbaleri mogu da budu podvrgnuti doping testu na više načina – posle utakmice, nakon treninga, prilikom boravka kod kuće…