Mosovski Spartak izvukao je bod u meču sa Sočijem (2:2) na startu Prvenstva Rusije iako je posle deset minuta ima prednost od dva gola.

Kako pišu ruski mediji, glavnu vatru potpalio je sudija Vasilij Kazarcev koji je dosudio dva penala za goste, od kojih drugi u 90. minutu, što je izazvalo ogromne reakcije Moskovljana.

„Nova sezona, stara pravila“, objavio je Spartak na tviter nalogu.

Još konkretniji je bio vlasnik kluba Leonid Fedun koji je najavio da će Spartak da se povuče iz šampionata.

„Sutra ću da objavim da se povlačimo iz prvenstva. Neka igraju bez nas. Možete to da napišete. Ne želim da učestvujem u ovom cirkusu i da trošim novac. Spartak im treba – izjavio je Fedun.

Fudbalski savez Rusije odbio je da komentariše Fedunovu izjavu, dok šef sudijske komisije Ašot Hačaturjanc, kako piše „Sport ekspres“, razmišlja da podnese ostavku…